Кількість трансплантацій кісткового мозку суттєво збільшилася

27 серпня 2021 о 14:43
463

У найбільшій дитячій лікарні — НДСЛ Охматдит — протягом січня–серпня 2021 р. проведена 31 операція з трансплантації кісткового мозку. За весь минулий — 2020 р. — вдалося провести 26 таких операцій.

Наразі у відділенні трансплантації кісткового мозку Охматдиту для дітей проводять всі типи алогенної* трансплантації.

Перша неродинна трансплантація

Крім того, у квітні 2020 р. вперше в історії української медицини в Охматдиті здійснили першу неродинну трансплантацію. Донора вдалося знайти у Німеччині завдяки роботі Українського реєстру донорів кісткового мозку.

Проведення таких операції подарувало надію на життя українським дітям, для яких донедавна єдиним шансом вижити було лікування за кордоном. Адже згідно з демографічними та епідеміологічними даними близько 100–150 дітей в Україні щороку потребують алогенної трансплантації кісткового мозку (через гематологічні, онкологічні, метаболічні та імунологічні захворювання). З них 60–70% не мають сумісного родинного донора. Тепер таким дітям можна допомогти в Україні.

Операції коштують дешевше, ніж за кордоном

Наразі проведення такої операції обходиться державі у 65–90 тис. дол. США. Це вдвічі дешевше, ніж якби довелося відправляти пацієнта на лікування в Туреччину, і в 3–4 рази менше проведення такої трансплантації в Ізраїлі або Німеччині.

На сьогодні відділення  трансплантації кісткового мозку Охматдиту може забезпечити до 50–60% всіх національних потреб. Для забезпечення повною мірою потреб пацієнтів відповідними операціями необхідна подальша розбудова мережі трансплантаційних центрів у регіонах, наприклад, вже існуючих у Львові та Черкасах.

*Алогенна трансплантація кісткового мозку — один із видів пересадки кісткового мозку (від донора), суть алогенної трансплантації полягає у використанні клітин донорського кісткового мозку для заміни кісткового мозку пацієнта.

**За даними ВООЗ, онкологічні захворювання є основною причиною смертності у дітей, а злоякісні захворювання крові — найпоширенішим різновидом дитячого раку.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua