Уряд підтримав посилення відповідальності за порушення карантину

24 грудня 2020 о 12:11
889

Кабінет Міністрів України (КМУ) на своєму засіданні 23 грудня 2020 р. за ініціативою МОЗ затвердив низку рішень, які передбачають запровадження адміністративної відповідальності за порушення порядку обов’язкової самоізоляції та обсервації, підпорядкування станцій екстреної медичної допомоги територіальним центрам екстреної медичної допомоги та врегулювання порядку використання коштів, виділених на COVID-19.

Відповідальність за порушення карантину

Зокрема, КМУ підтримав проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».  Документ передбачає введення адміністративної відповідальності за порушення порядку обов’язкової самоізоляції та обсервації,  встановленого постановою КМУ № 1236 щодо карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів.

Крім того, законопроєктом вносяться зміни до відповідних статей Кодексу про адміністративні правопорушення, якими виконкомам сільських, селищних, міських рад надаються повноваження щодо розгляду справ про адмінправопорушення; органам Нацполіції та Держсанепідслужби — складання протоколів та розгляду справ про адмінправопорушення; Держприкордонслужбі — розгляду справ про адмінправопорушення у разі їх виявлення в пунктах пропуску або в контрольних пунктах вʼїзду-виїзду.

Екстрена медична допомога

Уряд також вніс зміни у «Типове положення про станцію екстреної (швидкої) медичної допомоги». Йдеться про приведення діяльності станцій екстреної медичної допомоги у відповідність до сучасних підходів до організації «екстренки». Передбачається, що такі станції стануть підрозділами територіальних центрів екстреної медичної допомоги.

Забезпечення ЗІЗ та експрес-тестами

Окрім того, КМУ змінив «Порядок використання коштів, виділених для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19». Зокрема, до трьох місяців збільшено терміни попередньої оплати при закупівлі засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) та експрес-тестів для визначення антигену коронавірусу. Це рішення дозволить покрити потребу закладів охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів із COVID-19, та екстреної медичної допомоги у ЗІЗ та здійснити закупівлю більше 3 млн експрес-тестів на визначення антигену коронавірусу.

Нагадаємо, що раніше очільник МОЗ Максим Степанов зазначив, що Міністерство за 9 міс поточного року зміцнило медичну систему для боротьби з COVID-19, що наразі дозволяє їй витримувати спричинене пандемією навантаження. Зокрема, цьогоріч покращено матеріально-технічну базу лікарень, відведених під лікування пацієнтів із коронавірусом, та відбудовано мережу державних лабораторних центрів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua