Медичні працівники віком 60+ не підлягають обов’язковій самоізоляції

29 травня 2020 о 15:14
3840

Постанова Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 р. № 392, якою затверджено правила впровадження адаптивного карантину, передбачає, що особи від 60 років підлягають обов’язковій самоізоляції. Це категорія групи ризику, і 70% летальних випадків внаслідок коронавірусної інфекції в Україні становлять представники саме цієї групи. Втім, є перелік професій, представникам яких віком 60+ дозволено виходити на роботу навіть під час карантину.

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов нагадав на щоденному брифінгу 29 травня 2020 р.

Коментар Максима Степанова

«Усі протиепідемічні обмеження і заходи встановлені постановою Уряду. Люди, які входять у групи ризику і підлягають самоізоляції, — це, окрім інших, і особи віком старше 60 років. Це робиться заради здоров’я і життя цих людей. Втім, у документі є винятки. Певні категорії 60+ можуть не перебувати у самоізоляції та працювати, але з дотриманням правил, встановлених у країні. Це, зокрема, масковий режим, користування антисептиками тощо», — пояснив М. Степанов.

За словами міністра охорони здоров’я, понад 70% летальних випадків від COVID-19 в Україні припали на хворих, які входили у групи ризику, зокрема осіб віком старше 60 років. Тому дотримання правил карантину є дуже важливим.

Хто має дозвіл на роботу під час карантину

Щодо винятків, які стосуються категорії 60+, то дозвіл на роботу під час карантину мають державні службовці та працівники державних органів і органів місцевого самоврядування, народні депутати України та депутати місцевих рад, судді, військовослужбовці та працівники Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, особи, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, які:

  • провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, у сферах інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах, оборонній промисловості;
  • надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема, у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії та газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;
  • є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;
  • включені до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
  • є об’єктами потенційно небезпечних технологій та виробництв.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua