В Одеській обл. виявлено суттєві недоліки у наданні медичної допомоги

13 квітня 2021 о 10:42
1392

Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі – Комітет) 8 квітня 2021 р. провів виїзне засідання з питань організації надання медичної допомоги жителям Одеської обл., які захворіли на COVID-19

На засіданні було розглянуто стан організації надання медичної допомоги особам, які захворіли на COVID-19, та іншим тяжкохворим пацієнтам, а також здійснення протиепідемічних заходів для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 серед населення Одеської обл.

Лікарня «Укрзалізниці» не приймає хворих попри отримані кошти

У м. Одеса члени Комітету відвідали клінічну лікарню на залізничному транспорті, визначену для надання медичної допомоги хворим на коронавірус.

Народні депутати з’ясували, що даному медичному закладу Національна служба здоров’я України (НСЗУ) перерахувала 60 млн грн, однак лікарня з осені 2020 р. змогла підвести кисень лише до 40 ліжок із 300 наявних.

«Це злочинна халатність керівництва «Укрзалізниці»! У місті не вистачає місць у лікарнях, а заклад, який має приймати пацієнтів, фактично саботує розпорядження Уряду. Якщо найближчим часом «Укрзалізниця» не вирішить це питання, будемо звертатись до Ради національної безпеки та оборони (РНБО) та особисто до Президента», — заявив голова Комітету Михайло Радуцький.

Проблеми в організації медичної допомоги

Крім того, депутати відвідали Одеський обласний центр нефрології та діалізу, Одеський обласний онкологічний диспансер, мобільний шпиталь, розгорнутий на базі Одеського обласного центру соціально небезпечних хвороб, та Першу міську лікарню.

Серед проблем, на вирішенні яких наголосили народні депутати: завантаженість місць у лікарнях, низькі темпи вакцинації, недотримання карантинних заходів та відсутність пацієнтів з Одеської обл. в реєстрі трансплантації.

Коментар НСЗУ

Андрій Віленський,  т. в. о. голови НСЗУ, наголосив, що медичні заклади Одеської обл., що уклали договори з НСЗУ, отримали кошти за надання медичних послуг населенню.

Сьогодні в Одеській області 18 закладів надають медичну допомогу за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2». НСЗУ їм виплатила 643 млн грн, з них 132,765 млн грн за січень–лютий 2021 р. Крім того, екстреній медичній допомозі за лікування пацієнтам з COVID-19 було сплачено 553,26 млн грн.

На сьогодні ще 5 стаціонарних закладів подали пропозиції на укладення договорів з НСЗУ. Вони – на розгляді. Регіональний департамент охорони здоров’я має проаналізувати стан цих закладів щодо відповідності вимогам НСЗУ. А саме: забезпечення медичними кадрами, необхідним обладнанням тощо.

«Ми пропонуємо ефективно витрачати державні кошти та збільшувати потужності та ліжковий фонд тим закладам, які вже мають договір з НСЗУ. Це сприятиме розвитку якісної медичної допомоги. Також хочу підкреслити, що НСЗУ готова укладати договори за пакетом «Вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19». Ми закликаємо подавати пропозиції та готові оплачувати надання цієї медичної послуги», — наголосив А. Віленський.

Рішення Комітету

На засіданні Комітету, заслухавши представників медичних закладів, голову Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького, міського голову Одеси Геннадія Труханова, депутатів-мажоритарників від області, керівників обласного департаменту охорони здоров’я та Національної поліції, депутати ухвалили рішення:

– Одеській облдержадміністрації невідкладно проаналізувати використання наявного ліжкового фонду у закладах охорони здоров’я області, визначених для надання допомоги хворим на COVID-19, та забезпечити виконання плану Міністерства охорони здоров’я по розгортанню додаткових ліжок для цих цілей і оснащенню їх медичним киснем;

– АТ «Укрзалізниця» спільно з МОЗ та Одеською облдержадміністрацією невідкладно забезпечити розгортання у повному обсязі та використання за призначенням запланованого ліжкового фонду для надання допомоги хворим на COVID-19 в Одеській клінічній лікарні на залізничному транспорті, а також оснащення її відповідно до потреби медичним киснем, лікарськими засобами, витратними матеріалами, засобами індивідуального захисту для персоналу та дезінфікуючими засобами та у 10-денний строк доповісти Комітету про вжиті заходи. Також вони мають забезпечити цільове використання коштів, виділених НСЗУ для надання допомоги хворим на COVID-19 у Одеській клінічній лікарні на залізничному транспорті;

– звернутися до Одеської облдержадміністрації з проханням створити робочу групу, залучивши до її складу народних депутатів, представників облдержадміністрації та Одеської обласної ради для опрацювання питання забезпечення належної роботи Одеського обласного центру нефрології та діалізу Одеської обласної ради. Питання про результати роботи цієї групи планується заслухати на засіданні Комітету у 10-денний термін;

– доручити народному депутату Оксані Дмитрієвій спільно з Департаментом охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації опрацювати питання організації в Одеській обл. надання медичної допомоги хворим методом трансплантації, у тому числі пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю;

– Головному управлінню Нацполіції в Одеській області та Головному управлінню Держпродспоживслужби в Одеській області посилити контроль за дотриманням на території області встановлених карантином обмежувальних протиепідемічних заходів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами rada.gov.ua, facebook.com/nszu.ukr