COVID-19: у березні 2021 р. навантаження на лікарні було найвищим з початку пандемії

12 квітня 2021 о 14:39
440
Спеціальності :

У березні 2021 р. до лікарень, які працюють за договором з НСЗУ по всій країні, госпіталізовано найбільшу кількість пацієнтів з COVID-19 за весь рік від початку пандемії — понад 97 тис. осіб. Це на 52% більше, ніж у листопаді минулого року, коли було зафіксовано найбільшу кількість госпіталізацій. На жаль, цифри є приголомшливими і в деяких регіонах. Зокрема, на 239% порівняно з лютим зросла кількість госпіталізацій у Києві — до понад 10 тис. осіб. На 210% збільшилася кількість госпіталізованих у Дніпропетровській обл., на 200% — у Хмельницькій та Одеській областях, на 184% —  у Житомирській обл., на 178% — у Київській обл., на 165% — у Львівській обл.

Також у березні, порівняно з лютим, зросла на 127% кількість пацієнтів, яких було підключено до джерел кисню. Їх загальна кількість становила майже 76 тис., або 75% від усіх пролікованих пацієнтів у березні. Також на 115% зросла кількість пацієнтів, яких було підключені до апарату штучної вентиляції легенів — з  майже 4 тис. до понад 8 тис. А на 50% — кількість пацієнтів, які перебували у відділенні інтенсивної терапії — з8,5 тис. до 16,5 тис.

Навантаження на медичні заклади

Загалом за період квітень 2020 р. — березень 2021 р. стаціонарну допомогу в лікарнях отримали майже 435 тис. пацієнтів з коронавірусом, з яких майже 18% лікувалися в умовах інтенсивної терапії.

У березні пацієнтам надавали стаціонарну медичну допомогу 3 тис. 250  команд. Середнє навантаження на них за місяць збільшилося вдвічі — з 15 пацієнтів до 31 пацієнта на одну команду. З найвищим навантаженням працювали медичні команди Одеської міської лікарні № 5 — 125 пацієнтів на одну команду в місяць, Могилів-Подільської окружної лікарні інтенсивного лікування — 107 пацієнтів та Криворізької інфекційної лікарні № 1, Вінницького обласного спеціалізованого територіального медичного об’єднання “ФТИЗІАТРІЯ” та Одеської міської клінічної  інфекційної лікарні — по 101 пацієнту на команду.

Виплати НСЗУ

У 2021 р. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виплатила спеціалізованим закладам понад 3 млрд грн за стаціонарну допомогу пацієнтам з коронавірусом, надану протягом січня-лютого. Ці виплати отримали 510 медичних закладів.

Лікування в стаціонарних умовах є безоплатним для пацієнтів з COVID-19, зокрема:

  • первинний огляд та тестування на COVID-19;
  • необхідні інструментальні та лабораторні дослідження, такі як розгорнутий клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз, глюкоза, бактеріологічні та ін.;
  • медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
  • киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів штучної вентиляції легень та екстракорпоральна мембранна оксигенація ;
  • медикаментозна терапія та знеболення за потреби. Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів, включених до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів:
  • моніторинг та корекція лікувальних заходів залежно від супутніх патологічних станів;
  • забезпечення цілодобового лікарського та медсестринського догляду та ін.

У Програмі медичних гарантій-2021 залишається пакет стаціонарної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою. Він діятиме до закінчення на території України карантину та протягом 30 календарних днів після його відміни. На стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у 2021 р. передбачено майже 9 млрд грн. Пропозиції на укладення договору з НСЗУ подали 550 закладів; понад 150 вже підтверджені і очікують на проєкт договору. Стосовно пакету з вакцинації, то пропозиції подали майже 700 закладів. 474 з них підтверджені і очікують на проєкт договору. На вакцинацію українців від COVID-19 у бюджеті Програми медгарантій передбачено майже 1,5 млрд грн.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами nszu.gov.ua