Хірургічна допомога у ПМГ-2021

26 листопада 2020 о 10:36
827

25 листопада  2020 р. у Національній службі здоров’я України (НСЗУ) відбулося друге засідання Робочої групи експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за Програмою медичних гарантій-2021 за напрямом «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах».

Хто брав участь в обговоренні

Науковці, провідні лікарі-хірурги, керівники медичних закладів з різних областей України обговорили питання щодо нових вимог. Серед медичних експертів Робочої групи, зокрема директор ДУ «Інститут отоларингології імені О.С. Коломійченка НАМН України», доктор медичних наук, професор Дмитро Заболотний, професор кафедри соціальної медицини, управління та бізнесу в охороні здоров’я Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України Олег Короп, головний лікар, лікар-хірург хірургічного відділення  КНП «Іллінецька центральна районна лікарня» Іллінецької районної ради Микола Масленчук, директор КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради Інна Холодняк, заступник головного лікаря з питань експертизи якості медичної допомоги  Київського міського клінічного онкологічного центру Олександр Войтко, генеральний директор КНП «Носівська центральна районна лікарня імені Ф.Я. Примака» Носівської районної ради Руслан Шульга та інші фахівці медичної галузі.

Пропозиції медичних експертів

Експерти запропонували включити до нових вимог:

– проведення додаткових лабораторних досліджень щодо тропоніну, лактату, прокальцитоніну,  рівня D-димера,  газовий склад та кислотно-основний стан  крові;

– проведення інструментальних досліджень, зокрема УЗД з допплерографією;

– наявність рішення мультидисциплінарного онкологічного консиліуму щодо планового оперативного втручання з приводу злоякісного новоутворення та ін.

Коментар Світлани  Дудник

Як зазначила голова Робочої групи за напрямом хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах кандидат медичних наук С. Дудник: «НСЗУ — як стратегічний закупівельник, зосереджується на специфікаціях та умовах закупівлі медичних послуг. Ми обговорюємо вимоги до кількості фахівців, переліку обладнання в закладі за місцем надання послуг.

«Передусім, орієнтуємося на чинну нормативно-правову базу й вітчизняні галузеві стандарти, вивчаємо світовий досвід, кращі практики з доведеною ефективністю, оскільки українську медицину потрібно виводити на вищий рівень. При цьому НСЗУ не відривається від реальності та враховує можливості вітчизняної системи охорони здоров’я, стан її ресурсного забезпечення за різними видами надання медичної допомоги. Коли виникають спірні моменти, додатково й детально аналізуємо ці питання. Для НСЗУ важливо системно підійти до напрацювання специфікацій, оскільки субстандартна медична допомога призведе до значних фінансових втрат для системи охорони здоров’я та колосальних збитків для економіки держави для подолання наслідків неякісного лікування.

Для НСЗУ важливо почути думку експертів, які є професіоналами своєї справи. Ми отримали від них багато пропозицій, шукаємо спільні рішення. Хоча слід чітко розуміти — саме на НСЗУ та МОЗ України покладається вся відповідальність з реалізації Програми медичних гарантій», — підкреслила С. Дудник.

Про робочі групи експертів

Нагадаємо: у НСЗУ за підтримки Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» стартують перші засідання робочих груп експертів за відповідними медичними напрямами, які розроблятимуть проєкти специфікацій та умов закупівлі медичних послуг, що надаються за Програмою медичних гарантій-2021.

У складі робочих груп — лікарі, представники Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук, ВООЗ, керівники закладів охорони здоров’я, провідні фахівці відповідних галузей медицини, а також представники громадських та пацієнтських організацій. Загалом 384 експерти працюватимуть над оновленням умов закупівлі медичних послуг для держави. Вони надаватимуть НСЗУ методичну, аналітичну, наукову та консультативно-дорадчу підтримку.

Робочі експертні групи працюватимуть у рамках ініціативи зі створення Ради безпеки пацієнтів.

У Програмі медичних гарантій-2021 — 35 пакетів медичних послуг, серед них — два з лікування пацієнтів із COVID-19 та 7 нових пакетів, яких не було в поточному році. Це такі пакети, як «Готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії», «Стоматологічна допомога дорослим та дітям», «Ведення вагітності в амбулаторних умовах», «Лікування пацієнтів методом інтракорпорального діалізу в амбулаторних умовах», «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги», «Діагностика, лікування та супровід пацієнтів з гематологічними захворюваннями (або підозрою на відповідні захворювання) у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах» та «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами з охорони психічного здоров’я».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами nszu.gov.ua