Вакцина від COVID-19 поставлятиметься в Україну декількома траншами

20 листопада 2020 о 10:25
692

Як ми нещодавно повідомляли, Глобальна програма COVAX визначила подальший план дій щодо поставки майбутньої вакцини проти COVID-19 в Україну. До 27 листопада 2020 р. буде підписано технічну потребу від України. Наступний крок — підписання умов співпраці до 7 грудня 2020 р. Про це було зазначено під час закритої онлайн-конференції за участю Максима Степанова, міністра охорони здоров’я України

Як поставлятиметься вакцина

«Планується, що Україна отримуватиме  майбутню вакцину проти COVID-19 декількома траншами. Обсяг першого траншу, наданого COVAX, становитиме майже 1 млн 200 тис. доз. Пріоритетною групою ризику, що підлягатиме проведенню щеплень проти коронавірусної хвороби на першій хвилі отримання вакцин, визначено працівників галузі охорони здоров’я», — повідомив міністр охорони здоров’я України М. Степанов.

Міністерство охорони здоров’я України очікує на механізм отримання вакцин проти COVID-19, що їх надалі забезпечуватиме COVAX, та подальші плани програми щодо відповідної допомоги країні.

Згідно з планом GAVI, Україна зможе отримати безкоштовні вакцини проти COVID-19 обсягом, що приблизно становить 20% загальної кількості населення країни, тобто біля 8 млн доз. Ці вакцини надаватимуться Україні у рамках програми COVAX Facility, яка займається забезпеченням вакцинами, що наразі перебувають на стадії розроблення.

Зазначимо: раніше за ініціативою Міністерства охорони здоров’я Україна стала учасником GAVI, Глобального альянсу з вакцин та імунізації.

На сьогодні у світі розроблено та проходять дослідження три види вакцин: інактивовані вакцини з вірусними білками, живі рекомбінантні (векторні) вакцини і генні вакцини (мРНК-вакцини). За даними ВООЗ, 10 вакцин проходять ІІІ фазу клінічних досліджень.

Нагадаємо, що донорами ініціативи COVAX виступили Австралія, Канада, Європейська комісія, Франція, Німеччина, Італія, Японія та Корея. Також COVAX ефективно співпрацює зі Світовим банком.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua