Приватні заклади на ІІ етапі медичної реформи: як це відбувається

24 квітня 2020 о 15:49
2750

Як ми вже повідомляли, з 1 квітня 2020 р., зі стартом ІІ етапу медичної реформи, пацієнт вільно вибирає лікарню та лікаря не лише на первинці, а й для спеціалізованої допомоги. Місце реєстрації жодним чином не впливає на те, де українці лікуватимуться, проходитимуть обстеження чи отримуватимуть консультації. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) заплатить тому медичному закладу, який вибере пацієнт.

Приватні медичні заклади на ІІ етапі медичної реформи

За інформацією НСЗУ  станом на 24.04.2020 р. 61 приватний медичний заклад та 3 лікаря-ФОП підписали договір з НСЗУ про надання спеціалізованої медичної допомоги. Найбільша кількість приватних медичних центрів, які мають контракт із НСЗУ, у Дніпропетровській та Донецькій областях — по 8. По 4 — у Запорізькій, Кіровоградській, Сумській областях та Києві.

Коментар Оксани Мовчан

«НСЗУ має репутацію надійного фінансового партнера. Це підтверджено досвідом співпраці з центрами первинної ланки та аптечними закладами. У 2020 р. договір з НСЗУ уклали 184 приватні заклади первинки і 300 лікарів-ФОП та вже отримали понад 80 млн грн за надання первинної допомоги пацієнтам. 91% аптек, які мають контракт із НСЗУ, — це приватні заклади та ФОП. За відпуск «Доступних ліків» за електронними рецептами у 2020 р. ми сплатили приватному аптечному бізнесу та аптекам-ФОП 233,4 млн грн. Намір приватних компаній та ФОП співпрацювати з державою — великий плюс для пацієнта. Адже він вибирає аптеку, яка має найближче розташування чи найкраще обслуговування. Лікаря, якому довіряє. Медичний заклад із якісними послугами та дбайливим ставленням до відвідувачів. Система охорони здоров’я, хоч і поступово, але змінюється. І змінюється в інтересах пацієнта», — зазначила очільниця НСЗУ Оксана Мовчан.

Приватні медцентри та ФОП надаватимуть українцям такі послуги як амбулаторна (37 закладів) та стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій (3 клініки), хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарі (5 клінік), медична реабілітація дорослих та дітей віком від 3 років з ураженням нервової системи (4 центри), а також і пріоритетні послуги. Ідеться про ранню діагностику онкозахворювань. Так, езофагогастродуоденоскопію пацієнти зможуть зробити безоплатно у 26 приватних медичних закладах, колоноскопію — у 23, гістероскопію — у 14,  мамографію — у 12 закладах.

Пройти необхідні обстеження чи лікування безоплатно в будь-якому медичному закладі будь-якої форми власності, який має контракт із НСЗУ, пацієнт може за електронним направленням від сімейного або лікуючого лікаря. Направлення не потрібне до гінеколога, в тому числі дитячого та підліткового, психіатра, в тому числі підліткового, стоматолога (безоплатно — ургентна стоматологія усім, а також планова дітям), нарколога, педіатра спеціалізованого або високоспеціалізованого рівня медичної допомоги, а також до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом. Також без направлення і декларації надається екстрена медична допомога.

Коментар Андрія Чернова, медичного директора Медичного центру «Медіон»

«Наш центр — активний учасник медичної реформи в Україні. Маємо надію, що Україна врешті матиме ефективну систему охорони здоров’я. «Медіон» уклав договори із НСЗУ на надання медпослуг за 7 напрямами. Тож кожен — і не обов’язково мешканець Полтави — зможе безоплатно отримати у «Медіоні» такі послуги: амбулаторна та стаціонарна допомога дорослим та дітям, консультації лікарів вузьких спеціальностей, мамографія, цистоскопія, гістероскопія, бронхоскопія, а також діагностика та хіміотерапевтичне лікування у разі онкологічних захворювань у дорослих та дітей. До речі, допомогу пацієнтам онкологічного профілю ми продовжуємо надавати й зараз — в умовах карантину. Але щоб отримати послугу безкоштовно, потрібно мати направлення від свого сімейного або лікуючого лікаря. Без направлення за послугу доведеться заплатити», —  говорить медичний директор «Медіону» А. Чернов.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами nszu.gov.ua