навчальний курс
6 лютого 2023 р. о 15

Система невідкладної офтальмологічної допомоги при травмах органа зору

6–7 лютого 2023 р. відбудеться навчальний курс на тему «Система невідкладної офтальмологічної допомоги при травмах органа зору».

Організатор — Ужгородський національний університет.

Автори курсу

К.мед.н., доцент кафедри хірургічних дисциплін Ольга ФАЛЬБУШ,

к.мед.н., доцент кафедри хірургічних дисциплін Валерій БЕЛЯЄВ, асистент кафедри хірургічних дисциплін Наталія БОНДАРЕНКО.

Про курс

Травмувати орган зору нескладно, адже навіть удар невеликої сили здатний призвести до неприємних наслідків. До офтальмологів звертаються люди, які потерпіли на виробництві, у тренажерному залі, на прогулянці або удома. Потрапляння сторонніх предметів, поранення, опіки — усі ці стани потребують надання першої допомоги.

Перш ніж починати лікування очних травм, потрібно розуміти причини їх появи. Вони бувають спортивними, бойовими, виробничими, побутовими. До останніх належать забиття й інші пошкодження, отримані в результаті удару важким предметом, рукою або ногою, потрапляння сторонніх предметів.

Страждають очі і внаслідок аварій: пожеж, виробничих вибухів, дорожньо-транспортних пригод. Окремо виділяють травми у дітей, хоча дорослі частіше звертаються до офтальмологів для усунення таких неприємних наслідків.

Пошкодження ділять на рівні за ступенем тяжкості. При найлегших дискомфорт минає швидко, зір не знижується. Середній ступінь передбачає тимчасовий мінус, який із часом зникає. Особливо небезпечні тяжкі та вкрай тяжкі травми: вони призводять до тривалої або повної сліпоти.

Препарати для лікування травми ока призначають і залежно від глибини ураження:

  • закриті. У цьому разі очне яблуко залишається цілим. До них належать непроникаючі рани й контузії. Останні виникають внаслідок вибуху або удару тупим предметом, викликають струс та забій;
  • відкриті. Супроводжуються розривом очного яблука;
  • поранення через сторонній предмет;
  • наскрізна рана.

Навіть несильні пошкодження при відсутності професійного втручання призводять до серйозних проблем.

Програма курсу

  1. Анатомія та фізіологія ока.
  2. Травма зору. Що це?
  3. Види травм зору. Механізми розвитку.
  4. Класифікація травм очей.
  5. Сучасні методи діагностики.
  6. Методи лікування. Консервативне лікування.
  7. Хірургічне лікування хворих з травмами зору.
  8. Невідкладна допомога при різних видах травми.
  9. Хірургічна реабілітація хворих з наслідками травми ока.

Подробиці і запитання — за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис»