БПР
16 листопада 2022 р. о 09

Променева діагностика захворювань хребта

16–17 листопада 2022 р. відбудеться семінар «Променева діагностика захворювань хребта».

Донедавна панувала думка, що хвороби хребта (остеохондроз, остеопороз, радикуліт, кили міжхребцевих дисків) характерні для осіб похилого віку. Що це не так, влучно заперечив президент української асоціації остеопорозу професор В.В. Поворознюк: «Усі старіють, але не всі хворіють. Головне — своєчасне дослідження кісткової тканини». Проблеми з хребтом можуть бути чинниками багатьох хвороб, а також поганого самопочуття і навіть загального зниження якості життя людини. З кожним роком хвороби хребта молодіють та займають все більш значне місце в осіб працездатного віку, а найбільш поширеними хворобами хребта стають остеохондроз та остеопороз.

Біль у попереку — справжня проблема сучасного людства. За даними ВООЗ, захворювання опорно-рухового апарату як причина інвалідності та смертності посідають 4-те місце у світі після серцево-судинних, онкологічних хвороб та цукрового діабету.

Основна мета цього семінару — привернути увагу до цієї надзвичайно важливої проблеми, продемонструвати, як виглядає патологія хребта при комп’ютерній (КТ), магнітно-резонансній (МРТ) томографії та рентгенологічному зображенні при несвоєчасному зверненні до лікарів.

Програма курсу

  1. Променеві методи обстеження хребта (кількість навчальних годин: семінар — 4 год, самостійна робота — 2 год).
  2. Рентген, КТ, МРТ анатомія хребта (кількість навчальних годин: семінар — 4 год, самостійна робота — 0 год).
  3. Травматичні пошкодження хребта (кількість навчальних годин: семінар — 4 год, самостійна робота — 0 год).
  4. Патології хребта на МРТ (кількість навчальних годин: семінар — 4 год, самостійна робота — 0 год).

Кількість навчальних годин разом — 16.

Подробиці і реєстрація — за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис»