"Family doctor assistance"
16 вересня 2022 р. о 09

Конференція «Family doctor assistance» 

Конференція «Family doctor assistance» присвячена питанням безпеки (лікарів загальної практики та їх пацієнтів) та ефективності доступної медичної допомоги українським пацієнтам в умовах воєнного часу.

Конференція відбудеться у Києві 16 вересня 2022 р. за адресою: вул. Велика Житомирська, 33, Торгово-промислова палата, зал Колізей.

Формати: офлайн та онлайн.

Війна прийшла в Україну в розпал реформування охорони здоров’я і на фоні боротьби з COVID-19. Вже сьогодні ворог змушує цивільну медицину як одну зі складових критичної інфраструктури реагувати на виклики війни: ми потерпаємо від руйнації медичних закладів, від деформації доступності якісної допомоги, відсутності висококваліфікованих кадрів, клінічні лабораторії не мають реагентів, госпітальні бази недовантажені в одних регіонах і перевантажені в інших, обмежені можливості логістики та доступності ліків.

Прийняті у мирний час стандарти й алгоритми зараз стали недоступними. Звичайні для мирного часу вимоги до медичної допомоги за умов воєнного стану потребують адаптації. Війна розділила пацієнтів на цивільних та військових. Гостро постало питання готовності системи охорони здоров’я до діяльності в умовах війни: недоступність отримати пацієнтам кваліфіковану медичну допомогу спричинила стрибок загострень хронічних захворювань, неспроможність дати раду у стандартних екстрених ситуаціях, що зумовило велику кількість невиправданих втрат (здоров’я і життя пацієнтів).

Питання виживання пацієнтів

Питання виживання більшості пацієнтів у воєнний час стало визначатися:

  • можливістю комунікацій із захищеним сімейним лікарем;
  • дотриманням принципів безпечної медичної практики (діагностики, лікування в реальних умовах зруйнованих закладів охорони здоров’я, аптечних мереж тощо);
  • широким колом фахової ерудиції сімейного лікаря, змушеного працювати в умовах паралізованої (або зруйнованої) мережі закладів «вторинки».

Війна довела, що головною, центральною, фігурою в охороні здоров’я, на яку можуть сподіватися пацієнти, був і залишається СІМЕЙНИЙ ЛІКАР. Саме для лікаря загальної практики — сімейної медицини необхідна нова медична екосистема, що його підтримує: FAMILY DOCTOR ASSISTANCE.

Про проєкт

Проєкт «Family Doctor Assistance» знаходить рішення для низки найважливіших питань: якими потрібними ресурсами та діями ми можемо сьогодні укріпити безпеку сімейного лікаря?

Проєкт ініційовано відповідно до Указу Президента України № 369/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України» від 30 липня 2021 р. «Про стан національної системи охорони здоров’я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою».

Розв’язання складових питань загальної безпеки лікаря слід розглядати у різних фахових площинах:

  • медичні аспекти безпеки сімейного лікаря і, власне, його пацієнта;
  • юридичні аспекти безпеки сімейного лікаря;
  • психологічні і комунікаційні аспекти безпеки сімейного лікаря, що зумовлені наростанням проявів хронічного стресу;
  • особливості співпраці сімейного лікаря з фахівцями «вторинки» і «третинки» в умовах воєнного часу;
  • можливості інформаційних технологій, телемедицина.

Мета і завдання проєкту

Допомогти сімейним лікарям побачити шляхи вирішення проблем медичної допомоги в умовах воєнного часу і швидко адаптуватися до нових реалій.

Дати змогу лікарям швидко зрозуміти свою пріоритетну роль в організації та наданні медичної допомоги, розширити свої можливості та налагодити баланс між роботою та волонтерством.

Надати додаткові можливості для професійного зростання; дати підтримку у проходженні необхідних курсів підвищення кваліфікації; розширити можливості дистанційних консультацій та ведення своїх пацієнтів в евакуації.

Організувати адаптаційні «гарячі лінії» для лікарів.

Надати правовий захист лікарям в умовах воєнного часу.

Створити коло друзів для інтеграції та взаємодопомоги (мовні, фахові клуби).

Запровадити ефективну систему зворотного зв’язку від лікарів — учасників проєкту.

Реєстрація — за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис»