Народні депутати пропонують зміни до процедур проведення медико-соціальної експертизи

9 травня 2024 о 17:10
744

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт від 30 квітня 2024 р. № 11225 про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.

Авторами законопроєкту виступили народні депутати України.

Загальна характеристика та основні положення законопроєкту

Документом пропонується виключити обов’язок особи проходити медичний огляд у медико-соціальній експертній комісії (МСЕК) та передбачити право особи визначати форму своєї участі в засіданні МСЕК (особисто чи онлайн). Це зміни до законів України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» та «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я».

Зміни до Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» передбачають також обов’язок МСЕК взаємодіяти з міждисциплінарною реабілітаційною командою (МДРК), своєчасно ухвалювати рішення щодо підтвердження стійкого обмеження життєдіяльності та встановлення статусу «особа з інвалідністю» або «дитина з інвалідністю»; вносити до централізованого банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ) та до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) інформацію про повнолітніх осіб, які пройшли МСЕК, а саме: відомості акта огляду та протоколу засідання комісії, рішення комісії, а також індивідуальну програму реабілітації. Внесення відповідних даних до ЦБІ та ЕСОЗ є важливими складовими цифровізації маршруту пацієнта.

Зміни до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» вносяться з метою узгодження цього закону із Законом України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» (оскільки частина перша статті 3 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» звужує інвалідність виключно до втрати здоров’я).

Ознайомитися із законопроєктом та супровідною документацією до нього можна за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами rada.gov.ua