Нові правила вакцинації проти COVID-19

19 березня 2024 о 11:30
968

МОЗ оновлено рекомендації щодо проведення щеплення двовалентною омікронспецифічною вакциною проти COVID-19 для первинної вакцинації.

Подробиці

«Двовалентна» означає, що вакцина містить мРНК двох варіантів — «оригінального» та «омікрон».

Це оновлена версія вакцини Comirnaty від компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «омікрон» коронавірусу SARS-CoV-2. Раніше ця вакцина була схвалена лише для проведення бустерних щеплень. Тепер особи, які не мають щеплення проти COVID-19, не завершили первинну вакцинацію, чи пацієнти, яким лікар рекомендує додаткове «бустерне щеплення», зможуть отримати щеплення омікронспецифічною вакциною.

Зміни затверджені наказом МОЗ від 29 лютого 2024 р. № 346. Йдеться про рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) щодо використання омікронспецифічної вакцини виробництва «Pfizer» для проведення первинного вакцинального комплексу.

Рекомендації для щеплення омікронспецифічною вакциною

Зокрема, щодо щеплення омікронспецифічною вакциною діють наступні рекомендації:

  • дітям віком 12–17 років можуть проводити щеплення двовалентною омікронспецифічною вакциною (на мРНК платформі, що містить BA.4/5) як для первинної вакцинації, так і для бустерної дози;
  • дітям віком старше 12 років та дорослим, яким розпочато первинну вакцинацію з використанням моновалентної оригінальної вакцини, можна завершити курс омікронспецифічною вакциною (двовалентною на мРНК платформі, що містить BA.4/5);
  • дорослим віком від 18 років можуть проводити щеплення двовалентною омікронспецифічною вакциною на мРНК платформі, що містить BA.4/5, як для первинної вакцинації, так і для бустерної дози.

Наразі всі області забезпечені вакциною проти COVID-19. Медики використовують вакцини Comirnaty (виробник «Pfizer»). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник «Pfizer»  — вакцина Comirnaty для дітей) та омікронспецифічна вакцина (виробник «Pfizer»), яка раніше використовувалася для бустерних щеплень.

Також слід зазначити, що щеплення проти COVID-19 у 2024 р. залишаються безоплатними для всіх українців. Вакцинуватися можна через запис у свого сімейного лікаря або в пункті щеплень у медзакладах. Після початку повномасштабної війни робота центрів масової вакцинації, які працювали в торговельно-розважальних центрах та інших пристосованих приміщеннях для масових щеплень, з безпекових міркувань була зупинена. Мережа пунктів щеплень, які працюють в амбулаторіях, лікарнях, центрах надання первинної медико-санітарної допомоги — чинна. Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їх адреси та графік роботи можна знайти за посиланням або зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

За статистикою, на початок березня 2024 р. в Україні зафіксовано понад 5,5 млн випадків захворювання на коронавірус. Від початку вакцинальної кампанії проти COVID-19, станом на 29.02.2024 р., проведено 35 830 644 щеплення.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua