Україна і Німеччина поглиблюють співпрацю у сфері охорони здоров’я

5 лютого 2024 о 10:31
605

2 лютого 2024 р. Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України, та Карл Лаутербах, міністр охорони здоров’я Німеччини, підписали спільну декларацію про наміри щодо співробітництва у сфері охорони здоров’я між міністерствами.

Коментар Віктора Ляшка

«Пандемія COVID-19 та особливо повномасштабна війна яскраво продемонстрували нам важливість міжнародного медичного партнерства. Адже жодна медична система не в змозі дати відповідь таким викликам самотужки. Інструмент, який ми пропонуємо, — глобальна співпраця. Восени минулого року під час третього Саміту перших леді і джентльменів 16 міністрів охорони здоров’я підтримали спільну заяву, яка об’єднує 4 ключові теми: ментальне здоров’я, міжнародне медичне партнерство, розвиток медичних кадрів та їх ментальне здоров’я. Вдячний Німеччині за підтримку заяви. Список підписантів постійно розширюється. Сьогодні підписуємо спільну декларацію, яка ще більше поглибить нашу співпрацю та визначить її ключові вектори: громадське здоров’я, профілактика інфекційних та неінфекційних захворювань, реабілітація, психічне здоров’я, професійний розвиток, модернізація систем охорони здоров’я», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Коментар Карла Лаутербаха

«Злочинна агресивна війна росії проти України особливо сильно б’є по медичному забезпеченню в країні. З початку війни задокументовано понад 1300 атак на заклади охорони здоров’я та медичний персонал. З початку війни Федеральний уряд Німеччини надав Україні допомогу на суму 28 млрд євро, в тому числі на систему охорони здоров’я. Крім того, Німеччина прийняла та пролікувала більш ніж 900 поранених пацієнтів. Українська система охорони здоров’я продовжує функціонувати, незважаючи на прицільні атаки, і я хотів би подякувати своєму колезі Віктору Ляшку за його невтомну відданість задля добробуту українського народу та міцні відносини з Німеччиною. Німеччина підтримуватиме Україну під час реформування охорони здоров’я. Ця спільна декларація дозволяє нам надати новий імпульс для більш тісної співпраці, зокрема з огляду на зусилля України щодо вступу до ЄС», — підкреслив Карл Лаутербах.

Напрямки посилення та зміцнення співпраці

Передбачається посилення співпраці між Україною та Німеччиною для зміцнення наших медичних систем за низкою напрямів:

  • громадське здоров’я;
  • протидія інфекційним та неінфекційним захворюванням, у тому числі резистентності до протимікробних препаратів;
  • профілактика захворювань;
  • реабілітація, включно з протезуванням та ортезуванням;
  • психічне здоров’я;
  • професійний розвиток медичних кадрів;
  • стійкість та модернізація систем охорони здоров’я, включно з самоврядуванням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua