Ручна верифікація даних в НСЗУ: як це відбувається?

17 січня 2024 о 16:38
1412

Як ми повідомляли раніше, заходи з верифікації здійснюються за розробленими процедурами як в автоматичному, так і в ручному режимі, який застосовується при доопрацюванні даних, які не були відпрацьовані автоматично.

Про автоматичну верифікацію детальніше можна прочитати за посиланням.

Облікові записи пацієнтів, які не пройшли процедуру автоверифікації, потребують ручної верифікації з боку Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

Так, через процедуру ручної верифікації проходять облікові записи пацієнтів, які:
1) обрали методом автентифікації «offline-метод» (за документами, тобто без вказання номера телефону);
2) які досягли 14-річного віку та відмовилися від присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП);
3) які не досягли 14-річного віку і при реєстрації яких в системі тип документа, що посвідчує особу, обрано Свідоцтво про народження іноземного зразка;
4) які досягли 14-річного віку і при реєстрації яких в системі обрано тип документа, що посвідчує особу, — Посвідка на постійне проживання в Україні.

Ручну верифікацію пацієнта в системі проводять уповноважені працівники НСЗУ — спеціалісти з верифікації (data stewards). При цьому в якості основного інструменту для верифікації використовується електронний кабінет НСЗУ.

Ручна верифікація здійснюється спеціалістами шляхом порівняння наявних у системі відомостей про пацієнта із відомостями, зазначеними в електронних копіях документів. Такі копії документів завантажуються в систему під час реєстрації та/або оновлення реєстраційних відомостей про пацієнта та підтверджують особу пацієнта,   наявність відмітки у паспорті, що підтверджує відмову пацієнта від присвоєння РНОКПП, а також посвідчують особу та повноваження законного представника пацієнта.

Спеціалісти з верифікації опрацьовують кожен запис, який надійшов на верифікацію, та підтверджують або відхиляють його. Якщо запис відхилено, то коментар із причиною відхилення отримає лікар — автор такого запису, який зможе усунути виявлені недоліки та повторно відправити запит на верифікацію.

Також у разі наявності у спеціалістів з верифікації необхідної інформації та належних законних підстав вони можуть самостійно внести зміни в обліковий запис пацієнта.

Важливо зазначити, що всі дії спеціалістів з верифікації фіксуються в системі, а також підтверджуються накладанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) таких спеціалістів.

Для успішної верифікації облікового запису пацієнта, скан-копії документів, які завантажуються в систему, мають бути належної якості (читабельні). Допоки обліковий запис пацієнта не верифікований, то існують певні обмеження в повноцінному користуванні системою, зокрема, є заборони на створення деяких нових об’єктів, а саме: не можна створювати нові декларації, рецепти, направлення, медичні записи тощо.

Також варто зазначити, що ручна верифікація, тобто обробка записів, які належать до окремих категорій пацієнтів, відбувається у порядку надходження.

Верифікація пацієнта в центральній базі електронної системи охорони здоров’я є важливим процесом, що дозволяє забезпечити точність та достовірність внесених відомостей про пацієнта та, відповідно, впливає на захист медичної інформації, зокрема, від випадкового поширення чи незаконного доступу.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua