Україна вивчатиме досвід Франції щодо функціонування університетських клінік

11 вересня 2023 о 12:40
844

Днями заступниця міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Марина Слободніченко зустрілася з представниками делегації від Міністерства охорони здоров’я Франції та обговорила напрями поглиблення співпраці. Найбільшу увагу було приділено питанню функціонування університетських лікарень та розширенню міжнародного медичного партнерства.

На Сателітному саміті міністрів охорони здоров’я, який відбувся 6 вересня 2023 р., між українськими та французькими медичними закладами було укладено 8 меморандумів про медичне партнерство — це найбільший показник серед усіх країн-партнерів, що долучилися до програми, яка реалізується за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

Коментар Марини Слободніченко

«Ми дуже вдячні уряду Франції за активну співпрацю та підтримку української медичної системи. Для нас дуже важливий ваш досвід як практичних рішень у галузі охорони здоров’я, так і рекомендації в нашій роботі з адаптації до єдиного медичного простору з ЄС. Сподіваюся, що наша співпраця лише поглиблюватиметься, особливо у розрізі міжнародних медичних партнерств та удосконалення медичної освіти», — зазначила М. Слободніченко.

З метою вдосконалення системи медичної освіти в Україні Міністерство охорони здоров’я прагне вивчити міжнародний досвід щодо практичної складової медичної освіти та визначити найоптимальнішу модель для її впровадження в нашій країні. Головною метою є створення найбільш ефективних місць для практичної підготовки майбутніх медиків, де вони зможуть одночасно з теоретичним навчанням розвивати свої практичні лікарські навички.

Матьє Даніель, керівник французького проєктного урядового офісу DAEI, вказав, що французькі медичні заклади висловили бажання встановити співпрацю з Україною у сфері університетських лікарень. Ця співпраця охоплює різноманітні аспекти, такі як спільні освітні програми, проведення семінарів та вебінарів, обмін студентами, викладачами та практикантами.

На зустрічі представники міністерств також досягли домовленостей щодо співпраці в таких напрямах, як розвиток реабілітації, нейрохірургії у разі інсультів, профілактика та рання діагностика онкозахворювань, зокрема раку молочної залози. Також узгоджено співпрацю щодо допомоги у процесі деінституціоналізації психіатричної допомоги в Україні.

Крім того, сторони узгодили співпрацю для реалізації спільних проєктів у межах програми EU4Health. Капуцин Дюпон, проєктна менеджерка DAEI, відзначила, що у Франції існують успішні проєкти в галузі охорони здоров’я, які були реалізовані безпосередньо лікарнями, і вони готові організувати зустрічі з керівництвом українських лікарень для обміну досвідом у реалізації подібних проєктів.

Друга частина зустрічі була приділена роботі МОЗ з євроінтеграції української медичної системи до єдиного простору з ЄС, зокрема увага приділялася питанням транскордонної медицини. У рамках майбутніх консультацій французькі експерти поділяться досвідом, як у них налагоджена система надання медичної допомоги громадянам інших країн ЄС.

Ще один серйозний євроінтеграційний виклик, який наразі є пріоритетом МОЗ, — реформування системи фармрегулювання.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua