У Житомирі відкрили центр патронажу

7 вересня 2023 о 09:24
677

У Житомирі відкрили перший в Україні тренінгово-ресурсний центр для впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх візитів, підтриманої Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Цей центр базується в Житомирському медичному інституті і призначений для навчання лікарів і медичних сестер первинної ланки, які надають послуги домашніх візитів сім’ям з дітьми віком від народження до трьох років. Тут також демонструються практичні навички взаємодії з родинами в домашніх умовах.

Житомирщина стала другою областю в Україні, після Донецької, де впроваджується ця нова модель домашніх візитів медичних працівників до вагітних та родин з маленькими дітьми віком від народження до трьох років.

Центр складається з двох зон: тренінгової, де проводять навчання для медичних працівників, студентів інституту, а також майбутніх батьків, і симуляційної, де можна навчитися практичним навичкам догляду за немовлятами та визначати ризики безпеки для них у домашніх умовах. Цей центр обладнаний всім необхідним для навчання та комфортного перебування.

На відкриття центру партнер ГО «In Touch Ukraine Foundation» спільно з ЮНІСЕФ передала обладнання для телемедицини для 13 центрів первинної медико-санітарної допомоги в Житомирській, Київській областях та Києві, які також приєдналися до програми «Турбота з народження вдома».

Впровадження пристроїв для телемедицини сприятиме покращанню співпраці між патронажними медичними сестрами та лікарями-педіатрами наступними способами:

  1. Постійний моніторинг і контроль стану маленьких пацієнтів: телемедичні пристрої дадуть змогу здійснювати нагляд та оцінювати стан дитини в режимі реального часу. Це допоможе вчасно реагувати на зміни і забезпечити належний медичний догляд.
  2. Підвищення продуктивності роботи лікарів: можливість віртуального спілкування з патронажною медичною сестрою та отримання актуальної інформації про стан пацієнта допоможе лікарям ухвалити більш обґрунтовані рішення та розвантажить їх робочий день. Це сприятиме більш ефективному використанню їхнього часу та зменшить потребу в офлайн-оглядах.
  3. Зниження тривожності батьків: батьки новонароджених дітей часто хвилюються стосовно стану своєї дитини. Телемедицина надає їм можливість більш активно брати участь у догляді та спостереженні дитини, що може знизити їх тривожність та забезпечити більшу впевненість у стані здоров’я своєї дитини.

З початку року вже більше ніж 2000 сімей з новонародженими дітьми в 11 регіонах України отримують послуги патронажних медичних сестер вдома, що свідчить про активну і позитивну динаміку в удосконаленні медичної допомоги та сприянні здоров’ю маленьких пацієнтів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua