До переліку реімбурсованих ліків додано морфін у таблетках. Також буде відшкодовано тест-смужки

23 серпня 2023 о 09:48
2146

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 серпня 2023 р. № 1495 затверджено список лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації в рамках програми державних гарантій медичного обслуговування населення. Ці зміни набудуть чинності 31 серпня 2023 р., і втратить чинність попередній наказ МОЗ України від 21 лютого 2023 р. № 351, який регулював поточний реєстр лікарських засобів, що підлягали відшкодуванню вартості в рамках програми державних гарантій станом на 14 лютого 2023 р.

Список лікарських засобів, що підлягають реімбурсації, складається з різних груп препаратів, зокрема для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового та нецукрового діабету, хронічних хвороб дихальних шляхів, розладів психіки, епілепсії, хвороби Паркінсона, а також для пацієнтів, які потребують імуносупресії. Загалом цих ліків налічується 411, із них вартість 139 компенсують повністю.

Також у списку є 72 позиції інсулінових препаратів, з яких 45 відшкодовуються в повному обсязі, та 9 комбінованих лікарських засобів для лікування хронічних хвороб дихальних шляхів, з яких 8 відшкодовуються повністю.

У переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, вперше з’явився наркотичний анальгетик — морфін, у таблетках по 5 та 10 мг. При цьому доплата (у розмірі близько половини вартості упаковки) передбачена лише для двох препаратів морфіну (5 мг). Інші 4 із таблетками по 10 мг відпускатимуться без доплати.

Згідно зі стандартами, також затверджено перелік 23 медичних виробів (тест-смужки), з яких 2 відшкодовуються повністю.

Важливо зауважити, що проведення реімбурсації медичних виробів є нововведенням, і вперше охоплює тест-смужки для глюкометрів. У цьому контексті Асоціація «Оператори ринку медичних виробів» AMOMD® провела вебінар 17 серпня, де обговорювали питання реімбурсації з представниками МОЗ та Національної служби здоров’я України. Зазначено, що протягом першого місяця впровадження реімбурсації медичних виробів використовуватимуться паперові рецепти через відсутність відповідного функціоналу в електронній системі охорони здоров’я, який буде запущено в жовтні.

Також слід відзначити, що відповідно до пункту 51 наказу МОЗ України від 19 липня 2005 р. № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і медичні вироби, Порядку відпуску лікарських засобів і медичних виробів з аптек та їхніх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків», під час дії воєнного стану на території України:

  • лікарські засоби і медичні вироби, які підлягають реімбурсації, можна виписувати за паперовим рецептом, якщо немає можливості виписати електронний рецепт;
  • при відпуску таких лікарських засобів або медичних виробів за паперовим рецептом аптечний заклад реєструє їх у паперовій формі та включає до зведеного звіту, який надсилається до Національної служби здоров’я України.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріаламиmoz.gov.ua