Завершено процедуру пре-бенчмаркінгу національної системи фармрегулювання від ВООЗ

27 липня 2023 о 09:30
1004

Бенчмаркінг — це процедура оцінки національної системи регулювання обігу лікарських засобів та вакцин. ВООЗ здійснює цю оцінку задля підтримки держав-членів у зміцненні їх систем регулювання.

Інструмент глобального порівняльного аналізу є основним засобом, за допомогою якого ВООЗ об’єктивно оцінює регуляторні системи з використанням концепції «рівнів зрілості», або ML. Шкала зрілості містить максимум 4 рівні: від першого (наявність деяких елементів системи регулювання ринку лікарських засобів) до четвертого (національна система фармрегулювання працює на просунутому рівні результативності та постійно вдосконалюється).

Міністерство наразі завершило процедуру самооцінки національної регуляторної системи, а саме проаналізувало українське фармрегулювання за 269 параметрами, успішно верифікувало самоаналіз із групою експертів ВООЗ в рамках серії зустрічей та намітило план наступних кроків.

«Україна прагне отримати третій рівень оцінки зрілості національної системи фармрегулювання від ВООЗ. Наразі ми успішно завершили процедуру пре-бенчмаркінгу — валідації самооцінки, отримали рекомендації від технічних експертів ВООЗ та формуємо три групи національних експертів, що відправляться у складі делегацій ВООЗ до Філіппін, Єгипту та Малайзії як спостерігачі. Отриманий досвід вони використають для розуміння процесу та якісної підготовки до безпосередньої оцінки національної регуляторної системи України під час бенчмаркінгу від ВООЗ», — зазначила заступниця міністра з питань євроінтеграції Марина Слободніченко.

Глобальну оцінку національної регуляторної системи від ВООЗ Україна розпочала у 2021 р. та планує завершити у 2024 р. У процес активно залучені Державний експертний центр МОЗ та Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба), що дозволяє максимально ґрунтовно здійснювати аналіз та доводить стабільність й експертність національних держорганів у сфері фармрегулювання. Тривалість роботи місії, яка здійснюватиме глобальну оцінку, та дати проведення вже безпосередньо бенчмаркінгу визначатимуться в жовтні.

Оцінка регуляторної системи здійснюється за 9 напрямами: вивчається загальна структура фармрегулювання країни та 8 її функцій — реєстрація препаратів та дозвіл на реалізацію, фармаконагляд, нагляд та контроль за ринком лікарських засобів, регуляторні інспекції, лабораторні дослідження, нагляд за проведенням клінічних випробувань препаратів та дозвільна процедура нацрегулятора щодо випуску серій лікарських засобів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua