Реабілітаційна допомога: скільки грошей отримає медичний заклад?

4 липня 2023 о 16:34
2778

Потреба людей в якісній, доказовій, активній реабілітації пропорційна активності боїв на фронті та щільності обстрілів росією цивільної інфраструктури України. Тож для Міністерства охорони здоров’я розбудова ефективної системи комплексного відновлення хворих та травмованих пацієнтів — один із пріоритетів.

Радянська неефективна реабілітація відходить в Україні у минуле. Вона поступається місцем активному, пацієнтоцентричному та визнаному Всесвітньою організацією охорони здоров’я процесу комплексного відновлення людини.

Скільки грошей отримує медичний заклад?

Щоб стимулювати зміни в галузі та залучити якомога більше висококваліфікованих фахівців до мультидисциплінарних реабілітаційних команд, вартість послуг було суттєво збільшено. Наразі медзаклади, які надають стаціонарну реабілітаційну допомогу, отримують від Національної служби здоров’я України (НСЗУ) 19 769 або 33 607 грн — залежно від кількості напрямів реабілітації. Тариф за послуги з амбулаторної реабілітації встановлено на рівні 10 800 грн. При цьому всі послуги — абсолютно безоплатні для пацієнтів та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.

Розширення надання реабілітаційної допомоги

Завдяки збільшенню фінансування з початку року щоденна кількість реабілітаційних сеансів зросла з 3 до 9 тис., а загальна кількість законтрактованих закладів збільшилася до 422. Із них 262 уклали договір за пакетом стаціонарної реабілітації та 412 — за амбулаторним пакетом надання реабілітаційної допомоги.

Серед міст, які продовжують активно розвивати напрям ефективної реабілітаційної допомоги, є й Одеса. Там 3 липня 2023 р. на базі одного із санаторіїв запустили стаціонарне відділення комплексної реабілітації військовослужбовців у післягострий період. Відтепер воїни, які потребують якісної реабілітації, матимуть змогу відновити свої фізичні функції та психічний стан за сучасними протоколами надання реабілітаційної допомоги.

Реабілітаційне відділення розраховане на 100 ліжок та складається з комфортних 2–3-місних палат із врахуванням інклюзивності.

До програми реабілітації входять:

  • консультації та залучення необхідних лікарів-спеціалістів;
  • заняття з фізичної терапії та ерготерапії в спеціально облаштованих залах і нейросенсорних кімнатах;
  • реабілітація в басейні на спеціальних акватренажерах.

Медзаклад проводить комплексну стаціонарну реабілітацію військових за Програмою медичних гарантій НСЗУ. Для цього створено 4 мультидисциплінарні команди фахівців, до яких входять лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти та інші члени команди. Фахівці медзакладу володіють алгоритмом ведення пацієнтів з ампутаціями, станами після травматичних пошкоджень головного мозку, спинного мозку, внутрішніх органів, опіків та обморожень.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua