Дані щодо реабілітації вже фіксуються в ЕСОЗ за Міжнародною класифікацією функціонування

20 червня 2023 о 10:55
1064

Реабілітація постраждалих внаслідок війни українців є нині одним із пріоритетів держави, а тому цифровізація та застосування найкращих світових практик — одні з головних умов для забезпечення доказової та пацієнтоцентричної реабілітаційної допомоги.

Нещодавно в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) став доступним функціонал обліку реабілітаційних втручань на основі Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоровʼя (МКФ).

Для чого це зроблено

Це означає, що фахівці мультидисциплінарних команд, зокрема лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, ерготерапевти, фізичні терапевти та їх асистенти, почали вносити інформацію про процедури, призначення, результати реабілітаційних обстежень та інші дані до ЕСОЗ за міжнародною класифікацією МКФ.

Нововведення сприятиме більш ефективній та синхронізованій роботі мультидисциплінарної реабілітаційної команди. Так, медичні фахівці більше не матимуть потреби заповнювати паперові журнали та зможуть оперативно обмінюватися даними про відновлення пацієнта, у режимі реального часу бачити динаміку, відстежувати потребу в коригуванні плану реабілітації та змінювати його.

Коментар Марії Карчевич

«Впровадження нових цифрових інструментів доказової реабілітації — ще один важливий крок у долученні України до найкращих світових стандартів надання реабілітаційної допомоги, — коментує заступниця міністра охорони здоровʼя Марія Карчевич. — Адже застосування МКФ докорінно змінює принципи надання реабілітаційної допомоги в Україні, оскільки допоможе фахівцям мультидисциплінарних команд не лише більш ефективно працювати задля відновлення фізичного та психологічного здоровʼя людини, але й повернути її до повноцінного та активного життя в соціумі».

Окрім іншого, пацієнту, який проходить реабілітацію, не знадобиться шукати, збирати та роками зберігати паперові довідки, оскільки всі дані про здоровʼя та відновлення будуть збережені в його електронній медичній картці. На додаток — сукупність усіх цих даних дасть змогу в подальшому сформувати профіль функціонування людини за принципами МКФ.

Нагадаємо, що детальна навчальна інформація щодо обсягу та алгоритму внесення електронних медичних записів про реабілітацію до ЕСОЗ вже доступна в навчальному курсі «Документування процесу надання реабілітаційної допомоги на основі МКФ» на платформі Академії Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

Реабілітація є безоплатною

Сьогодні держава забезпечує увесь комплекс медичної та реабілітаційної допомоги для кожного, хто постраждав внаслідок війни. Так, реабілітація є безоплатною та гарантується державою в медичних закладах, які законтрактувалися із НСЗУ за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах».

Довідка

Розбудова ефективної системи реабілітації є ініціативою першої леді Олени Зеленської. Функціонал електронного документування реабілітації в ЕСОЗ та навчальні онлайн-курси для фахівців розроблено в рамках проєкту «Реабілітація травм війни в Україні», який фінансується за підтримки Швейцарії, Європейського Союзу та Nova Ukraine. 

Проєкт «Реабілітація травм війни в Україні» реалізують Міністерство охорони здоров’я України, НСЗУ, ДП «Електронне здоровʼя», Міністерство соціальної політики України, Офіс Президента України, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, БФ «Пацієнти України», Український католицький університет, Protez Hub та Всеукраїнське об’єднання фізичних терапевтів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua