Впровадження відділу інфекційного контролю: досвід Вінниччини

16 березня 2023 о 12:33
1170

Відповідно до наказу МОЗ «Про організацію профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення» від 3 серпня 2021 р. № 1614 в лікарнях організовується робота відділів інфекційного контролю.

КНП «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова» Вінницької обласної ради є однією з учасниць пілотного проєкту з впровадження роботи відділу інфекційного контролю за організаційно-методичної допомоги Центру громадського здоров’я.

Команда експертів відділу інфекційного контролю та антимікробної резистентності Центру громадського здоров’я, а саме Марія Панасюк, лікарка-інфекціоністка відділу, Олеся Крилова, головна фахівчиня відділу, та Ігнат Гаврилов, фармацевт відділу, відвідали заклад з метою менторингової підтримки фахівців відділу інфекційного контролю та працівників лікарні, проведення для них тренінгів та отримання зворотного зв’язку. До проєкту включено 4 відділення: опікове, торакальне, травматологічне та інтенсивної терапії.

Для фахівців відділень провели навчання за напрямками:

  • покращення гігієни рук — «Гігієна рук — основа профілактики інфікування»;
  • епідеміологічний нагляд — «Впровадження рутинного епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами, пов’язаними з наданням медичної допомоги»;
  • адміністрування антимікробних препаратів — «Раціональна периопераційна антимікробна профілактика».

Зустрілися експерти Центру громадського здоров’я також і з Василем Паненком, новим керівником Вінницької обласної лікарні імені М.І. Пирогова.

«Ми розуміємо важливість ефективної роботи відділу інфекційного контролю. Особливо в питаннях дотримання гігієни рук медпрацівників та посилення спроможності бактеріологічної лабораторії», — зазначив В. Паненко.

Фахівці обговорили можливості покращення діяльності баклабораторії, проаналізували результати дослідження роботи визначених проєктом відділів та надали фахові рекомендації для керівництва закладу.

«Головною ціллю пілотного проєкту залишається формування мультидисциплінарних команд — відділів інфекційного контролю, які впроваджуватимуть заходи з профілактики інфекцій та інфекційного контролю, покращення гігієни рук, адміністрування антимікробних лікарських засобів», — зазначив Роман Колесник, керівник відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю Центру громадського здоров’я.

Надалі у закладі запроваджуватиметься система управління якістю з урахуванням питань профілактики інфікування, локальний мікробіологічний моніторинг і протоколи лікування пацієнтів з інфекційними хворобами, що на ньому базуються; рутинний епідеміологічний нагляд за інфекційними хворобами, пов’язаними з наданням медичної допомоги, та програми навчання і підготовки лікарів-клініцистів щодо раціонального використання антимікробних лікарських засобів.

Докладніше про відділи інфекційного контролю

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці у Facebook, а також у Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua