У Національному інституті раку встановлено лінійний прискорювач

16 вересня 2022 о 10:29
600

Попри повномасштабне вторгнення росії, постійні обстріли медичної інфраструктури та ускладнену логістику Міністерство охорони здоров’я робить все можливе для того, щоб забезпечити заклади охорони здоров’я необхідним дороговартісним обладнанням та дати пацієнтам доступ до цих послуг на безоплатній основі. Про це розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час візиту до Національного інституту раку з нагоди запуску нового лінійного прискорювача.

Коментар Віктора Ляшка

«Сьогодні ми запустили новий сучасний лінійний прискорювач, який значно збільшує пропускну спроможність закладу щодо проведення променевої терапії. На жаль, повномасштабне вторгнення росії не дозволило нам цього року реконструювати бункери в усіх обласних онкоцентрах і доставити туди лінійні прискорювачі, але навіть під час війни нам все ж таки вдається модернізувати цей напрям медичної допомоги. Ми розуміємо, що епідемія коронавірусної хвороби та війна є факторами, які обмежують скринінгові програми та раннє виявлення онкологічних хвороб, тому вже зараз нам треба інвестувати в покращення матеріально-технічної бази онкологічних центрів для того, щоб ми могли гідно справитися і з цим викликом», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

 Завдяки встановленню нового лінійного прискорювача Halcyon виробництва Varian Medical Systems, США, відтепер можливо впровадити такі сучасні методики лікування, як IMRT, RapidArc та IGRT. Ця система відрізняється від інших надзвичайною пропускною здатністю — до 100 пацієнтів за день (середній час лікування на пацієнта — 5–6 хв без втрати якості лікування).

Також у відділенні дистанційної променевої терапії з’явилася сучасна та єдина в Україні система рентгенотерапії Xstrahl «Іксштраль» для опромінення поверхневих новоутворень. Ця система дозволяє забезпечити сучасне лікування поверхневих новоутворень зі 100% контролем якості та точності опромінення.

Загалом протягом 2021–2022 рр. в Національний інститут раку поставлено 340 одиниць обладнання. Зокрема, придбано та встановлено апарати комп’ютерної томографії, цифрові рентгенологічні прилади, ендоскопічне обладнання, обладнання для операційних, наркозно-дихальна апаратура, системи моніторингу пацієнта та інше.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua