Медичне самоврядування і страхування — в центрі уваги профільного комітету Верховної Ради

7 вересня 2022 о 12:52
729

Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет) Михайло Радуцький в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» розповів, що наразі Комітет спільно з Міністерством охорони здоров’я працює над законопроєктами про медичний канабіс та медичні вироби.

За його словами, законопроєкт про медичний канабіс вже зареєстровано. Він наголосив, що це документ про цивілізоване знеболювання та лікування, його підтримують майже всі фракції.

Крім того, Комітет зареєстрував законопроєкт № 6475-2 про репродуктивне здоров’я, який стосується, зокрема, військових. Втім документ спрямований на врегулювання багатьох питань стосовно репродукції, усиновлення, запобігання аферам з іноземцями, які приїжджають в Україну на штучне запліднення.

«Хочу зазначити: всі закони, що зараз приймаються, не лише медичні, а більшість починають діяти після закінчення воєнного часу, тож їх результат побачимо не менше ніж за рік», — наголосив М. Радуцький.

Медичне самоврядування

Він зазначив, що Комітет спільно з МОЗ також працює над розробкою законопроєкту про медичне самоврядування.

«Рік тому президент Володимир Зеленський підписав указ, де поставив завдання розробити з урахуванням найкращих міжнародних практик та затвердити концепцію розвитку медичного самоврядування. Підготовка законопроєкту про самоврядування триває вже досить довго. У різні часи розроблялися щонайменше 5 варіантів документів на цю тему. У нашому Комітеті працювала робоча група, яка зібрала всі пропозиції та провела обговорення з усіма стейкхолдерами галузі. Ці напрацювання стали основою законопроєкту МОЗ», — повідомив він.

За словами М. Радуцького, мета законопроєкту — ввести європейську систему, де рішення, наприклад щодо видачі ліцензії на лікарську практику, будуть видавати лікарські палати, а не чиновники, як це відбувається зараз. Робота над документом триває. За його прогнозом, його буде подано до Верховної Ради на початку наступного року.

Медичне страхування

Народний депутат також розповів, що Комітет працює над запровадженням медичного страхування.

«Ми вже пройшли значний шлях до запровадження страхування: в Комітеті створили робочу групу з цього питання, працюємо над визначенням його моделі, запустили пілотний проєкт з фармацевтичного страхування, підготували законодавчі зміни щодо пільг для роботодавців, які застрахують працівників. Але війна поставила на паузу напрацювання в цьому напрямі. Паралельно з колегами працюємо над податковими змінами. У країні, де 60% осіб отримують «чорну» зарплату, неможливо ввести медичне страхування. Тож дискутуємо над проєктом податкової реформи, яка зараз обговорюється», — зазначив він.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами komzdrav.rada.gov.ua