Які хвороби викликає зменшення тривалості сну

19 липня 2021 о 16:10
917

Сон — життєво необхідний процес. Уві сні наш організм відновлюється, а мозок обробляє отриману за день інформацію. Отже, чим саме загрожує дефіцит сну та скільки рекомендовано спати, щоб почуватися здоровим.

Яким має бути сон

Дискусії про кількість нічного сну точаться довго. Основне правило — сон має бути регулярним та з однаковою кількістю годин. Тривалість сну дітей до року змінюється майже щомісяця: від 17–20 год на добу у перші тижні життя і до 12–13 год, коли дитині виповнюється рік. У середньому діти до 6 років повинні спати 10–11 год на добу, діти 6–12 років — 9–12 год, 13–18 років — 8–10 год. Дорослим у віці 18–60 років рекомендовано спати не менше 7 год на добу.

Чим небезпечне зменшення тривалості сну

Якщо кількість сну у дорослого буде менш як 7 год, це підвищує ризик розвитку хронічних захворювань, зокрема:

  • цукрового діабету;
  • серцево-судинних захворювань, інсульту, високого артеріального тиску;
  • збільшення маси тіла та ожиріння;
  • порушення імунної системи;
  • погіршення психічного здоров’я, депресії.

Брак сну також впливає на здатність приймати рішення, увагу та реакцію. Тому усім водіям рекомендується відпочити перед поїздкою.

Але ми розуміємо, що через швидкий темп життя налагодити режим сну буває складно.

Спробуйте лягати та вставати в один і той самий час. Рекомендовано засинати до 22:00, а вставати о 6:00. Однак ці часові проміжки можуть відрізнятися залежно від вашого біоритму.

Відкладіть телефон, ноутбук або вимкніть телевізор хоча б за 30 хв до сну. Намагайтеся уникати емоційного навантаження ввечері. Спробуйте помедитувати, це також допоможе розслабити тіло.

Не переїдайте перед сном та скоротіть вживання напоїв з кофеїном.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/moz.ukr