Цукровий діабет: відбулася селекторна нарада МОЗ України з регіонами

29 червня 2018 о 16:22
569


25 червня 2018 р. Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України провело відеоселекторну нараду з експертами регіональних структурних підрозділів з питань охорони здоров’я за напрямами «Ендокринологія, дитяча ендокринологія» та користувачів ІІ рівня Реєстру пацієнтів, котрі перебувають на інсулінотерапії. Під головуванням заступника міністра Олександра Лінчевського обговорили проблемні питання формування та ведення Реєстру пацієнтів, котрі потребують інсулінотерапії.

Найчастіші порушення

За словами фахівців МОЗ України, найчастіше порушення у цьому напрямку стосуються завищеної статистики щодо кількості виписаних рецептів на інсулін на одного пацієнта. Часто аптеки не дотримуються граничних термінів дії рецептів на зазначені препарати. Крім того, в аптечній мережі різних міст обласного значення ціна на той самий вид інсуліну відрізняється, часом майже вдвічі.

Під час селекторної наради посадовці роз’яснили, що хаос із формуванням та веденням Реєстру пацієнтів, котрі потребують інсулінотерапії, спостерігають в багатьох областях. Тому рекомендували визначитися на місцях зробити «роботу над помилками».

У Департаменті охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації повідомили, що на 2018 р. передбачено цільові кошти за рахунок медичної субвенції для забезпечення препаратами із вмістом інсуліну хворих на цукровий діабет та лікарськими засобами хворих на нецукровий діабет Хмельницької області на суму 24,5 млн грн. За даними Реєстру хворих на цукровий діабет, орієнтовна повна потреба коштів на зазначені цілі становить 43,9 млн грн. на рік. Решта видатків (понад 17,4 млн грн.) повинна покриватися за рахунок коштів районних (міських) бюджетів та бюджетів територіальних громад.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами adm-km.gov.ua