МОЗ України розпочало боротьбу з хабарництвом серед лікарів та організаторів охорони здоров’я
Резюме. Створено антикорупційний відділ. З кого ж почнуть?
Останнім часом у засобах масової інформації значно збільшилася кількість публікацій щодо випадків хабарництва та зловживання службовим становищем серед лікарів та керівників закладів охорони здоров’я. Зважаючи на такі обставини, міністр охорони здоров’я України Зіновій Митник поклав персональну відповідальність на начальників Головних управлінь охорони здоров’я, головних державних санітарних лікарів областей, центральні СЕС, а також на керівників закладів, підприємств та установ галузі охорони здоров’я щодо недопущення подібних випадків у підпорядкованих їм закладах.
Крім того, у Міністерстві охорони здоров’я України створено відділ запобігання та протидії корупції. Такий відділ був створений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 р. № 1422 «Питання запобігання та протидії корупції в органах виконавчої влади».
Цей відділ перш за все реалізує державну антикорупційну політику та здійснює контроль за дотриманням антикорупційного законодавства. Крім того, бере участь у проведенні юридичної експертизи проектів нормативно-правових актів, а також проводить організаційну та роз’яснювальну роботу щодо запобігання та протидії корупції.
Антикорупційний відділ розробляє, здійснює та контролює проведення заходів щодо запобігання корупційним правопорушенням, а також надає іншим структурним підрозділам Міністерства охорони здоров’я та окремим працівникам роз’яснення щодо застосування антикорупційного законодавства.
Зокрема працівники відділу організовують перевірку достовірності поданих посадовими особами, які претендують на зайняття посад державних службовців, відомостей про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру (у тому числі за кордоном) та своєчасності оприлюднення зазначених відомостей згідно із законом.
Працівники підрозділу під час проведення службових розслідувань (перевірок) мають право, з урахуванням обмежень, встановлених законодавством, на безперешкодний доступ до приміщень і територій органу виконавчої влади, територіального органу, документів та матеріалів, що стосуються предмета службового розслідування (перевірки).
За матеріалами www.moz.gov.ua, www.rada.gov.ua
© Justmeyo/Dreamstime.com/Dreamstock.ru
Искоренить корупцию в медицине может только страховая медицина и нормальная заработная плата, как в цивилизованных странах.Пока существует заработная плата в 1000гр и сталинская фраза «хороший врач прокормит сам», пока и будет существовать взяточничество среди врачей.
Коментар от Анатолий — 26.07.2011 @ 00:31
Для того чтобы врач не брал,- ему нужно дать (норм. зарплату, условия работы )!
Коментар от Александр — 02.01.2011 @ 16:10
Рівень заробітньої платні, стан медицини (матеріально-технічне забезпечення іт.д.) — це, звичайно основні засади корупції. Але «дякуючи» ділкам від фармації сучасна медицина перетворилася на барахолка-шоу. Адже саме територія України перетворилася на випробувальний палігон і щонайгірше «клоаку» фарм відходів як Європейської, так і Азіатської фарм індустрії. Індійська несертифікована, нікому не відома у світі отрута, під виглядом ліків, завдяки корупційним схемам, потрапляє у аптечні мережі України. За кожну втулену упаковку непотребу існує чітка корупційна схема як для аптеки, так і для лікаря. І для індусів, іноді, сума «відкату» більша, ніж сума самого препарату. Хоча, дякуючи, таким схемам, зроблені ремонти у відділеннях, куплена оргтехніка і медобладнання, лікарі забезпечені халатами і канцтоварами, а ціна цього — виписування сумнівної якості ліків, а як наслідок — здоровя наше і наших дітей.
Коментар от Володимир — 03.12.2010 @ 14:02
80% мед.работников патологически берут если дают потому что они давали когда учились, когда на работу встраивались и давать надо «выше» постоянно.Создаются лікарняні каси для » своих». Введиде страховую медицину, а потом контролируйте по всей строгости закона, вместе со страховыми компаниями. С ув. Виктор
Коментар от Виктор — 28.10.2010 @ 13:40
Залишити коментар