Про підвищення зарплат і надбавки медпрацівникам
Резюме. Аналіз поточної ситуації
За даними Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України, 2012 фінансовий рік завершився без заборгованостей по заробітних платах працівникам медичних закладів, що фінансуються із Державного бюджету.
Також у 2012 р. в середньому на 40% підвищено зарплати медичним працівникам центрів первинної медичної допомоги пілотних регіонів — Вінницької, Дніпропетровської, Донецької областей та м. Києва.
Для підвищення оплати праці медпрацівників у названих регіонах МОЗ України розроблено та затверджено 05.03.2012 р. Постанову Кабінету Міністрів України № 209 «Про деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я, що є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров’я», а також Методичні рекомендації щодо встановлення стимулюючих надбавок за обсяг та якість виконаної роботи працівникам закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу та є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров’я. Тож, з квітня 2012 р. середня зарплата як лікарів, так і медичних сестер у пілотних регіонах підвищилась у середньому на 34% порівняно з 2011 р.
Крім того, деякі найболючіші питання, які не вирішувалися протягом десятиліть, за ініціативою МОЗ України вирішені саме протягом 2 останніх років, а саме:
- медичним та фармацевтичним працівникам встановлено надбавку за вислугу років;
- підвищено рівень заробітної плати медичним працівникам спеціалізованих протитуберкульозних закладів охорони здоров’я;
- випускники-медики та фармацевти, які беруть зобов’язання відпрацювати не менше 3 років у сільській місцевості, а також сімейні лікарі, дільничні педіатри та терапевти мають право на одноразову адресну грошову допомогу у розмірі 5 мінімальних заробітних плат;
- медичним та фармацевтичним працівникам, які перебувають в установах післядипломної освіти або на курсах підвищення кваліфікації, зберігається зарплата за сумісництвом;
- медичні та фармацевтичні працівники державних та комунальних закладів з 1 січня 2012 р. отримують допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу при наданні щорічної відпустки, а з 1 січня 2013 р. право на таке підвищення отримали і молодші медпрацівники спеціалізованих протитуберкульозних закладів охорони здоров’я.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.moz.gov.ua
Залишити коментар