COVID-19: скорочено терміни самоізоляції

9 лютого 2022 о 10:59
2185

Як ми вже повідомляли, в Україні змінили тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19. Докладніше про причини та зміст відповідних змін розповів сьогодні під час брифінгу міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Особливістю першої цьогорічної хвилі COVID-19 є зростання кількості інфікованих і помірна кількість госпіталізацій з приводу коронавірусної хвороби. За таких умов основний удар у цій хвилі беруть на себе лікарі та працівники первинної медичної допомоги. Тому управлінські рішення на рівні Міністерства охорони здоров’я спрямовані наразі на їх підтримку», — зазначив Віктор Ляшко.

Зміни до медичних стандартів

Так, МОЗ внесено зміни до наказу № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».

Зокрема, рекомендовано скорочення мінімальної тривалості лікування безсимптомних пацієнтів з COVID-19 до 5 днів із дати появи перших симптомів або з дати взяття матеріалу на дослідження. Це дозволяє зменшити термін перебування під медичним наглядом пацієнтів, які мають легкий перебіг хвороби.

Коментар Віктора Ляшка

«Дані останніх досліджень показують, що більшість випадків передачі коронавірусної хвороби відбувається за 1–2 дні до появи симптомів, а також у наступні 2–3 дні після їх появи. До того ж штам «омікрон» має значно менший інкубаційний період порівняно з іншими варіантами вірусу», — зауважив міністр.

Раніше пацієнт мав перебувати на ізоляції не менше ніж 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також слід було проводити не раніше ніж через 10 днів із часу появи симптомів чи першого позитивного тесту.

Наразі самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування.

Також тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був засвідчений експрес-тестом на антиген. Основна умова — контакт із підтвердженим випадком COVID-19.

Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Також змінами до наказу пріоритезували зусилля з відстеження контактів випадків COVID-19. В умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки тепер будуть відстежуватися лише контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання.

Контактами високого ризику вважатимуться члени сім’ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, наприклад, лікарні та установи довготривалого догляду.

Особи, які отримали повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua