Зареєстровано законопроєкт про захист працівників екстреної медичної допомоги

20 грудня 2021 о 15:36
3102

У Верховній Раді 10 грудня 2021 р. зареєстровано законопроєкт № 6423, який має на меті удосконалення правового захисту працівників екстреної медичної допомоги під час виконання службових обов’язків.

Передісторія

З початку 2021 р. зафіксовано до сотні нападів на медичних працівників під час виконання ними службових обов’язків. Два медики загинули. За фактами нападів були відкриті кримінальні провадження.

Подробиці

У разі ухвалення проєкту закону до Кримінального кодексу України буде додано окрему статтю 350-1 «Погроза або насильство щодо працівника системи екстреної медичної допомоги, який входить до складу бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги», що посилить відповідальність за напади.

Законопроєкт передбачає:

  • за погрозу вбивством, заподіяння тяжких тілесних ушкоджень по відношенню до працівника екстреної медичної допомоги під час виконання ним службових обов’язків винуватець каратиметься арештом на строк до 6 міс або обмеженням волі терміном до 3 років;
  • за умисне нанесення побоїв, легких чи середніх тілесних ушкоджень працівнику бригади швидкої допомоги встановлено покарання у вигляді обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на той самий термін;
  • за умисне заподіяння тяжкого тілесного ушкодження працівнику екстреної медичної допомоги передбачається позбавлення волі на строк від 5 до 12 років.

Крім того, будуть внесені зміни і до Кодексу України про адміністративні правопорушення: буде посилена відповідальність за хибні виклики бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Так, законопроєкт збільшує розмір адміністративного покарання:

  • за перший такий випадок — від 3,4 до 8,5 тис. грн;
  • за другий, вчинений протягом року, — від 6,8 до 17 тис. грн або громадські роботи терміном 40–60 год.

Окремо встановлюється відповідальність для батьків неповнолітніх осіб віком 14–16 років — штраф від 850 до 1,7 тис. грн або громадські роботи терміном 20–40 год.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua