державне фінансування
28 жовтня 2020

Лікування туберкульозу: відбудеться Національний діалог

Центр громадського здоров’я МОЗ України запрошує взяти участь у Національному діалозі щодо спільних дій державних інституцій та організацій громадянського суспільства, зокрема спільноти людей, яких торкнулася проблема туберкульозу, у подоланні бар’єрів на шляху до якісних медичних та соціальних послуг з лікування туберкульозу в рамках переходу від донорського фінансування на державне.

Мета заходу — налагодити міжсекторальну взаємодію та координацію органів законодавчої, виконавчої, судової влади та організацій громадянського суспільства, зокрема спільноти людей, яких торкнулася проблема туберкульозу, у протидії захворюванню на туберкульоз в рамках переходу з донорського фінансування на державне.

Завдання — створити сприятливе правове середовище для забезпечення якості та доступності медичних і соціальних послуг з туберкульозу на всьому континуумі допомоги.

Кого запрошено до участі

До участі у заході запрошено:

  • представників виконавчої та законодавчої влади;
  • організації громадянського суспільства;
  • спільноту людей, яких торкнулася проблема туберкульозу;
  • організації, що надають технічну і донорську допомогу;
  • головних лікарів та фахівців обласних протитуберкульозних закладів, представників первинної ланки медико-санітарної допомоги;
  • представників органів місцевого самоврядування.

Дата проведення: 29 жовтня 2020 р. о 10:00–16:00 (з перервами)

Щоб долучитися до заходу онлайн, зареєструйтеся за посиланням.

Після реєстрації Вам будуть надіслані посилання, за якими Ви зможете долучитися до заходу і експертів у паралельних робочих групах.

Робоча група 1

Наявні потреби, правові бар’єри та можливості для подальшого сталого впровадження послуг з туберкульозу: профілактика, раннє виявлення, лікування та соціальна підтримка, які орієнтовані на потреби людей (зокрема дітей), та дотримання їхніх прав.

Робоча група 2

Розроблення концепції щодо створення та впровадження в Україні прийнятних правових умов для здорового розвитку дітей, яких торкнулася проблема туберкульозу (діагностичні, лікувальні, освітні та соціальні послуги (зокрема психологічна допомога), та алгоритму внесення змін до наявних нормативно-правових документів.

Робоча група 3

Розроблення фінансових та юридичних механізмів соціального контрактування для залучення організацій громадянського суспільства до надання послуг щодо туберкульозу: профілактика, раннє виявлення, соціальна підтримка, що орієнтована на потреби людини (в контексті епідемії COVID-19).

Протягом заходу учасники матимуть змогу ставити запитання у чаті. Більше інформації про Національний діалог.

У разі виникнення запитань щодо програми заходу, інших коментарів чи відгуків пишіть онлайн-фасилітатору заходу: Андрій Дудник, доцент кафедри фтизіатрії з курсом клінічної імунології та алергології Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова: [email protected].

Контактна особа з організаційних питань: Юлія Кирилова: +38 067 3681081.

У разі виникнення запитань щодо підключення до заходу або інших технічних проблем, будь ласка, зв’яжіться з технічним координатором: Олексій Яніга: [email protected], +38 093 5211170.

Фінансова, технічна, організаційна підтримка заходу:

  • БО «100% життя» у рамках реалізації компонента 10М. «Підтримка та інституційний розвиток ТБ-спільноти» проєкту «Сталість, інновації, результат»;
  • Європейська коаліція із боротьби з туберкульозом, у рамках регіонального проєкту TB-REP 2.0;
  • Європейське регіональне бюро ВООЗ та Офіс ВООЗ в Україні;
  • Центр громадського здоров’я України;
  • Національне партнерство «Зупинимо туберкульоз. Україна».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами phc.org.ua