Адаптивний карантин продовжено до 31 липня 2020 р.

17 червня 2020 о 16:31
1064

У зв’язку зі зростанням кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 р.

Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні в середу, 17 квітня 2020 р., шляхом внесення змін у низку актів Кабінету Міністрів України, згідно з якими встановлені карантинні обмеження.

Коментар Дениса Шмигаля

Відкриваючи засідання Уряду, Прем’єр-міністр України Д. Шмигаль зокрема зазначив, що за сім останніх днів на коронавірус в Україні захворіли 4853 людей, що є найвищим показником за весь період пандемії в Україні.

«Ослаблення карантинних заходів багато хто сприйняв як скасування карантину — і маємо такий результат. Коронавірус нікуди не зник, а загрози від нього і для нашої медичної системи, і для української економіки, на жаль, не стали меншими. Я розумію, що люди втомилися від карантину в будь-якій формі, проте наразі немає більш ефективного засобу протистояти поширенню вірусу. Закликаю українців не розслаблятися і не відриватися від реальності! — зазначив очільник Уряду, закликавши українців дотримуватися маскового режиму, соціальної дистанції та вдаватися до заходів дезінфекції, оскільки лише ці засоби, — які допоможуть кожному з нас вберегтися від цієї хвороби, хоча б до того часу, поки не будуть винайдені ліки та дієві протоколи лікування», — підкреслив Д. Шмигаль.

Також очільник Уряду повідомив, що «внаслідок зростання кількості хворих на коронавірусну хворобу ми продовжуємо дію адаптивного карантину до 31 липня цього року. Також на сьогоднішньому засіданні ми розглянемо запропонований Міністерством охорони здоров’я України оновлений підхід до адаптивного карантину, який передбачає можливість посилення карантину в окремих регіонах. Наголошу, якщо цього вимагатиме ситуація, будуть посилюватися карантинні заходи», — заявив Прем’єр-міністр.

Крім того, він повідомив, що сьогодні Уряд також приймає зміну графіків початку роботи в окремих сферах і галузях. «Це робиться, щоб розтягнути в часі години пік, коли маси людей в один час рухаються на роботу і завантажують громадський транспорт. Таким шляхом рухалися деякі країни Європи, в Україні також години початку роботи тепер будуть розтягнуті від 8 до 10 ранку і пізніших годин», — пояснив Д. Шмигаль.

Також, за його словами, Уряд на засіданні чітко фіксує ті заборони, які діють упродовж карантину. Наприклад, вимога ходити у масці у приміщеннях або обмеження щодо кількості пасажирів у транспорті. «Уряд розуміє — аби це вимагати, людям потрібно створити умови, за яких вони зможуть дотримуватися карантинних обмежень. Тому звертаюся до міських голів — випустіть максимальну кількість громадського транспорту на маршрути. За необхідності — розробіть нові. Але люди не повинні стояти в чергах та їхати у переповнених задушливих маршрутках. Це ваша відповідальність як керівників міст і перевізників, які таке допускають», — наголосив Прем’єр-міністр.

При цьому він окремо звернувся до міністра інфраструктури з вимогою звернути увагу на те, що робиться у приміських потягах, «щоб не довелося дивитися на це всім Кабміном». Д. Шмигаль попросив навести в приміських потягах порядок зі здійсненням контролю, і з дотриманням вимоги щодо кількості людей у вагонах, дотриманням масочного режиму та інших заходів, визначених Урядом. Крім того, очільник Уряду звернувся до керівництва Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ з вимогою посилити контроль за дотриманням карантинних правил.

Про подробиці карантинних обмежень читайте на шпальтах нашого видання найближчим часом

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами kmu.gov.ua