COVID-19: змінено протокол надання медичної допомоги

13 квітня 2020 о 12:05
16694

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.04.2020 р. № 827 внесено зміни до Стандарту екстреної медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.03.2020 р. № 722,  та клінічні маршрути пацієнтів з COVID-19.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 10.04.2020 р. № 852 також затверджено зміни до Стандарту екстреної медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.03.2020 р. № 722.

Протокол надання медичної допомоги затверджено у новій редакції.

Це більш чіткий алгоритм застосування лікарських засобів, а також надання можливості застосовувати лікарський засіб Фавіпіравір. Ці зміни внесені на основі нових даних японського, австрійського та інших світових регуляторів за результатами наради українських провідних лікарів та експертів.

Коментар Максима Степанова

«Над оновленням протоколу лікування хворих на COVID-19 ми працюємо постійно. У цілодобовому режимі відстежуємо найкращий практичний досвід інших країн у боротьбі з коронавірусом, а також власний, і будемо за потреби вносити у протокол зміни для ефективнішого результату лікування. Зокрема, сьогодні наші фахівці визначили більш чіткий алгоритм застосування лікарських засобів, а також можливість застосовувати препарат Фавіпіравір, — зазначив М. Степанов.

В оновленій версії документа також наведено детальнішу інформацію щодо дозувань препаратів, викладено вдосконалений алгоритм дій медиків у разі погіршення стану пацієнтів, а також оновлено протипоказання — відповідно до актуалізованої версії бельгійської настанови (рекомендації щодо лікування хворих на COVID-19).

Нагадаємо, раніше з ініціативи міністра охорони здоров’я України Уряд прийняв першу версію протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», який встановлює чіткий алгоритм та перелік препаратів для лікування хворих на коронавірусну інфекцію.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua