Коронавірус 2019-nCoV: Україна вживає комплексні заходи для стримування нової коронавірусної інфекції

4 лютого 2020 о 12:31
805

Станом на 31 січня 2020 р. у світі зареєстровано 9776 підтверджених лабораторно випадків коронавірусної інфекції 2019-nCoV, 213 з них — смертельні. В Україні жодного підтвердженого лабораторно випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано.

30 січня 2020 р. генеральний директор ВООЗ скликав Комітет з надзвичайних ситуацій у сфері громадського здоров’я для перегляду оцінки ризику поширення нової коронавірусної інфекції.

За результатами засідання Комітету, користуючись правом, наданим йому статтею 12 Міжнародних медико-санітарних правил, генеральний директор ВООЗ прийняв рішення про визнання ситуації з поширенням нової коронавірусної інфекції надзвичайною подією у сфері громадського здоров’я, що має міжнародне значення.

«ВООЗ закликає посилити координацію зусиль та готовність країн для недопущення поширення нового коронавірусу у світі. Україна постійно підтримує діалог із міжнародною спільнотою та оперативно реагує на всі рекомендації організації», — зазначив голова Представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.

Усім країнам рекомендовано переглянути, вдосконалити та протестувати свої плани готовності, перевірити наявні запаси, ресурси й оцінити їх. Для країн, в яких не зафіксовано випадків нової коронавірусної інфекції, Комітет ВООЗ не рекомендував вводити жодних обмежень на поїздки чи торгівлю з Китаєм та іншими країнами, в яких зафіксовано випадки нової коронавірусної інфекції. Водночас Комітет наголосив, що всі країни повинні бути готові до стримування, включаючи активне спостереження, раннє виявлення, ізоляцію та ведення випадку, відстеження контактів та запобігання подальшому поширенню 2019-nCoV  і обмін відповідною інформацією з ВООЗ.

Лікування та профілактика

Нагадуємо, що специфічного лікування коронавірусу 2019-nCoV не існує.

  • Часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами.
  • Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має лихоманку та кашель.
  • Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель і утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей.
  • Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua