Коронавірус 2019-nCoV: оперативна інформація на 04.02.2020 р.

4 лютого 2020 о 12:18
5900

Станом на 4 лютого 2020 р. у світі зареєстровано 20 606  лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них — 427 летальних.

Окрім Китаю, випадки захворювання зафіксовані у 23 країнах світу.

В Україні жодного підтвердженого лабораторно випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано. Раніше повідомлялося, що 1 лютого 2020 р. в аеропорту Бориспіль звернулися 2 пасажири щодо підозри на захворювання 2019-nCoV. За результатами медичного огляду та консультацій відхилено підозри на інфекцію, спричинену 2019-nCoV, та встановлено діагноз ГРВІ.

Заходи, яких було вжито в Україні

ВООЗ опублікувала відповіді на найпоширеніші запитання щодо 2019-nCoV, зокрема:

  • Хто може заразитися цим вірусом?

Люди, які живуть або подорожують у райони, де циркулює вірус 2019-nCoV, можуть піддаватися ризику зараження. На сьогодні 2019-nCoV циркулює в Китаї, де знаходиться переважна більшість інфікованих людей. Хворі з інших країн перебували серед людей, які нещодавно приїхали з Китаю або жили чи працювали в тісному контакті з цими мандрівниками. Медичні працівники, які доглядають за хворими 2019-nCoV, піддаються вищому ризику та повинні захищатися за допомогою відповідних заходів профілактики і контролю інфекцій.

  • Хто має вищий ризик отримання тяжкої форми захворювання?

Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також особи із супутніми хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку тяжких захворювань.

  • Як довго вірус живе на поверхнях?

За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

  • Чи можна заразитися вірусом 2019-nCoV від людини, в якої немає симптомів?

Люди, інфіковані 2019-nCoV, можуть бути заразними до того, як проявляться симптоми. Однак, ґрунтуючись на наявних на цей час даних, саме люди, в яких уже є симптоми захворювання, становлять переважне джерело поширення вірусу.

  • Чи існують на сьогодні специфічні методи лікування?

На сьогодні немає ліків, рекомендованих для профілактики чи лікування нового коронавірусу.

Якщо ви хочете захистити себе від зараження новим коронавірусом, вам слід дотримуватися основних правил гігієни, а також уникати за можливості тісного контакту з усіма, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання, зокрема кашель і чхання.

Лікування та профілактика

Нагадуємо, що специфічного лікування коронавірусу 2019-nCoV не існує.

  • Часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами.
  • Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має лихоманку та кашель.
  • Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель та утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей.
  • Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Далі наведено заходи, які не рекомендовані як засоби проти 2019 nCoV, оскільки вони неефективні для захисту.

  • Прийом вітаміну C.
  • Пиття традиційних трав’яних чаїв.
  • Носіння декількох масок для максимального захисту.
  • Самолікування, перш за все — прийом антибіотиків.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua