Гроші підуть за лікарями: ухвалено зміни до положення про професійний розвиток

23 серпня 2019 о 11:12
2361

21 серпня 2019 р. Кабінет Міністрів України (КМУ) ухвалив зміни до Положення про систему безперервного професійного розвитку (БПР) лікарів. Це дозволить затвердити вимоги до заходів БПР, створити агенцію, яка контролюватиме якість надання освітніх послуг для медиків, а також запустити новий принцип фінансування, коли гроші на професійний розвиток підуть за лікарями.

Нова система — новий контролюючий орган

У новій редакції Положення про БПР передбачає створення агенції з питань безперервного професійного розвитку. Ця агенція контролюватиме якість роботи провайдерів освітніх послуг за чіткими параметрами, затвердженими Міністерством охорони здоров’я України. Лікарі отримають доступ до переліку заходів цих перевірених провайдерів, а держава — інструмент контролю якості демонополізованого ринку професійного вдосконалення медиків. Конкурентне середовище сприятиме розвитку провайдерів, підтримці культури доброчесності та дотриманню високих стандартів, адже порушення вимог до освітніх компонентів заходу чи наявність комерційних зловживань призводитиме до виключення провайдерів із реєстру.

А за чий рахунок банкет?

Зміняться принципи фінансування професійного розвитку лікарів. Зараз йдеться фактично про утримання закладів та факультетів післядипломної освіти. За новими правилами «гроші підуть за лікарями» — на ті освітні заходи, які цікавлять конкретних лікарів та покращують конкретну лікарську практику. Коли розпочнеться реалізація цього компонента — у профільному Міністерстві повідомлять додатково.

Постанова КМУ «Про внесення змін до переліку позашкільних навчальних закладів та заходів із позашкільної роботи з дітьми, а також закладів та заходів у галузі освіти, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, видатки на які здійснюються з державного бюджету та Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я» з’явиться на сайті Уряду найближчим часом.

Радимо ознайомитися з основними запитаннями щодо БПР лікарів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua, kmu.gov.ua