Грип в Україні: які штами циркулюватимуть у наступному епідсезоні

6 серпня 2019 о 12:55
1039

Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть такі штами вірусу грипу:

  • вірус A/Brisbane/02/2018 (H1N1);
  • вірус A (H3N2);
  • вірус, подібний до B/Colorado/06/2017;
  • вірус, подібний до B/Phuket/3073/2013.

Саме до цих небезпечних штамів сформувати імунітет допоможуть вакцини.

Коли вакцини стануть доступними

В Україну цьогоріч запланована поставка близько півмільйона відповідних вакцин. Про такі плани 5 серпня 2019 р. повідомили представники виробників вакцин під час зустрічі з в.о. міністра охорони здоров’я доктором Уляною Супрун, представниками Центру громадського здоров’я, Держлікслужби, Державного експертного центру, дистриб’юторів вакцин, аптечних мереж, громадських організацій та активістів.

Орієнтовно вакцини проти грипу надійдуть в Україну в жовтні, як прогнозують виробники вакцин. Цей термін зумовлено тим, що цьогоріч Всесвітня організація охорони здоров’я пізно надала штамовий склад вірусів виробникам вакцин. Водночас спрощений електронний механізм подання реєстраційної форми для вакцин проти грипу, впроваджений Державним експертним центром, сприятиме прискоренню їх надходження.

Як можна буде отримати вакцину 

Вакцину можна буде придбати в аптеках за власний кошт і отримати щеплення у свого лікаря. Також вакцину можна купити за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику: медпрацівників, учителів, дітей віком до 5 років, вагітних, людей літнього віку, пацієнтів із хронічними захворюваннями.

Одне щеплення знижує ризик захворюваності й тяжкого перебігу хвороби впродовж усього сезону.

Грип — смертельно небезпечна хвороба

У Міністерстві охорони здоров’я нагадують, що щороку в Україні реєструють  близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких становлять захворювання на грип та ГРВІ. Протягом минулого епідсезону від грипу померли 64 людини, з них 12 — діти віком до 17 років. Жоден із них не був щеплений проти грипу.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua