Відбулася нарада щодо високоспеціалізованої допомоги дітям

8 квітня 2019 о 11:13
344

Керівники регіональних департаментів охорони здоров’я, головні лікарі обласних дитячих лікарень, завідувачі дитячих онкогематологічних відділень, завідувачі лабораторій з усіх областей України обговорили якість діагностики та лікування, нові ефективні шляхи професійної взаємодії, а також очікувані зміни в системі охорони здоров’я.

Учасники наради зазначили, що доступ до якісної та вчасної високоспеціалізованої медичної допомоги для дітей надзвичайно важливий задля збереження їхнього життя і здоров’я, що вимагає побудови максимально ефективної співпраці між медичними фахівцями, залучення управлінців, особливо в умовах трансформації системи охорони здоров’я.

Один із наймасштабніших проектів в охороні здоров’я нині — це будівництво системи трансплантації. На повну силу він запрацює щонайменше через 10 років, але реальні кроки робляться вже сьогодні: закупівля і запуск єдиної інформаційної системи трансплантації, навчання трансплант-координаторів тощо.

Більше донорів — більше трансплантацій

«Трансплантація кісткового мозку для багатьох онкохворих є єдиним шансом на порятунок. Щороку українські лікарі роблять близько 150 трансплантацій, потреба ж — щонайменше в 10 разів більша. Ми вже придбали базу для реєстру донорів, яка відповідає міжнародним стандартам. Наступний крок — наповнити її достатньою кількістю донорів, щоб наші трансплантологи мали змогу розпочати проводити неродинні трансплантації та рятувати сотні життів в Україні», — сказав заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Зміни у центрі трансплантації кісткового мозку в Охматдиті

Ірина Садов’як разом із командою лікарів онкогематологічних відділень, трансплантації кісткового мозку та референс-лабораторії Національної дитячої спеціалізованої лікарні (НДСЛ) «Охматдит» за півроку зробили значний прорив у організації медичної допомоги дітям з онкогематологічними захворюваннями. Нині в найбільшій дитячій лікарні України працює мультидисциплінарна команда, яка регулярно консультує колег з регіонів і разом з ними розглядає плани лікування і діагностики. Для дитини та її рідних такий формат взаємодії лікарів означає ефективне лікування.

Це вже третя зустріч з регіонами, яку проводить МОЗ України разом з НДСЛ «Охматдит» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Мета — створити майданчик для професійного спілкування лікарів і налагодити міжрегіональну взаємодію.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua