Гостра променева хвороба: затверджено Стандарт медичної допомоги

2 травня 2024 о 09:51
399

Наказом МОЗ України від 22 квітня 2024 р. № 674 затверджено Стандарт медичної допомоги «Діагностика та лікування гострої променевої хвороби».

Обґрунтування

Сортування та догоспітальні діагностично-лікувальні заходи щодо постраждалих доцільно проводити з розрахунку на короткочасне (миттєве) опромінення, ґрунтуючись на загальнодозиметричних та гігієнічних характеристиках події (застосування ядерної зброї, радіаційна аварія тощо), клінічних, а за наявності умов на госпітальному етапі — клініко-лабораторних показниках.

Знання наслідків дії на людський організм іонізуючого випромінювання допоможуть вчасно і швидко виявити осіб з ймовірним променевим ураженням; максимально об’єктивно оцінити стан здоров’я постраждалих, діагностичне та прогностичне значення тих чи інших показників, симптомів і синдромів розвитку радіаційно-індукованої патології; ефективно проводити діагностику та лікування порушень фізіологічних та гомеостатичних систем організму, забезпечити збереження життя, працездатності та боєздатності постраждалих.

Залежно від дози і характеру випромінювання та низки інших умов опромінення (короткочасне чи тривале, рівномірне чи нерівномірне, одноразове чи повторне, зовнішнє, внутрішнє чи комбіноване, тощо), клінічний перебіг радіаційних уражень, методи їх діагностики, профілактики і терапії характеризуються певними особливостями. Найвищі рівні ураження радіоактивними ізотопами відмічають у перші години та дні після вибуху і швидко знижуються.

Ознайомитися із стандартом можна за посиланням.

Наказ МОЗ — за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua