В Україні створюють клінічні протоколи на основі Joint Trauma System

24 квітня 2024 о 16:15
371

«Ми створюємо єдину ефективну систему надання медичної допомоги пораненим на основі стандартів країн НАТО та бойового досвіду українських медиків, — зазначила Наталія Калмикова, заступниця міністра оборони України, під час обговорення реформування системи допомоги при бойовій травмі. Зустріч відбулася за участю представників Міністерства оборони України (МОУ), Міністерства охорони здоров’я, командування Медичних сил, громадських організацій та бойових медиків.

Серед основних питань, що обговорювали під час зустрічі, — обсяги надання домедичної допомоги та модернізація тактичної медицини. Окрема увага приділялася особливостям підготовки, спільній роботі над протоколами за принципами доказовості та збору статистичних даних.

Як зазначив перший заступник міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров, наразі триває активна робота над створенням нових клінічних протоколів на основі Joint Trauma System: «До початку осені ми плануємо підготувати 30 протоколів. Просимо всіх долучатися до обговорення».

Для нас дуже важлива спільна робота і допомога тих людей, які з 2014 р. створюють умови для порятунку життя на передовій, — підкреслила Н. Калмикова. — Вдячна всім за участь у заході та дискусії щодо актуальних питань змін».

«Сьогодні ми маємо перезавантажити систему підготовки і вийти на якісно новий рівень. Навчання має проходити за єдиними правилами і базуватися на кращому вітчизняному та зарубіжному досвіді», — додала керівниця Департаменту охорони здоров’я МОУ Оксана Сухорукова.

Система Joint Trauma (JTS) спрямована на зниження захворюваності та смертності, а також на підвищення виживаності пацієнтів із травмами у воєнний і мирний час. JTS розглядає всі компоненти, визначені для оптимального догляду за пацієнтом, від профілактики до невідкладної допомоги, реабілітації та повернення до служби.

JTS є єдиним функціоналом Міністерства оборони США, призначеним для збору даних про травми в зоні конфліктів та впродовж усього періоду надання допомоги. Реєстр травм Міністерства оборони (DoDTR), вебінструмент збору даних, містить ідентифіковану інформацію, взяту з медичної карти, клінічні висновки експертів, схеми оцінки та кодування, визначення ймовірності та дані про підвищення ефективності.

Під час зустрічі також обговорили реформування нової системи підготовки військовослужбовців з тактичної медицини.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами www.mil.gov.ua, jts.health.mil