На базі Охтирської станції екстреної медичної допомоги відкрили модульну станцію

22 квітня 2024 о 12:25
315

У місті Охтирка, що на Сумщині, встановили нову модульну станцію для бригад екстреної медичної допомоги (ЕМД). Ця подія відбулася в рамках партнерства Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), що дозволило створити належні умови праці співробітникам Охтирської станції. Захід відбувся за участю керівництва Сумської області, обласних депутатів та делегації ВООЗ.

Станція розрахована на розміщення 3 бригад ЕМД та забезпечуватиме роботу персоналу з обслуговування жителів Охтирки й прилеглих населених пунктів, у тому числі прикордонних.

За словами Сергія Бутенка, директора Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, наявна будівля станції через технологічні проблеми зазнала значних руйнувань, тож нині не відповідає санітарним нормам і її ремонт недоцільний. «Через МОЗ ми звернулися до міжнародних партнерів і завдяки їм зібраний тимчасовий модульний корпус», — повідомив С. Бутенко.

Вартість станції становить 6,3 млн грн, монтаж — 450 тис. грн. Її змонтували за 2 тиж коштом донорів. Жодної копійки з обласного бюджету не було витрачено.

Тимчасова станція складається з 8 збірних модулів, об’єднаних у повноцінне приміщення, та включає кімнати для роботи медичного персоналу, оснащені усіма необхідними меблями та оргтехнікою, кімнату для відпочинку, кімнату для приймання їжі з холодильником, мікрохвильовою піччю та кухонними меблями. Вона обладнана генератором для безперебійного електроживлення та вентиляторами, які підтримують оптимальне середовище в медзакладі, оснащена необхідними зручностями, включаючи електрику, санітарні вузли, душову кабіну, бойлер, пральну машину та бак на 200 л води.

Віктор Федорченко, голова Сумської обласної ради, подякував міжнародним партнерам за допомогу, розповів, як Охтирка постраждала в перші дні війни, як героїчно працювали бригади медиків в окупації.

«Сьогодні ви зробили вагомий подарунок. Тут обслуговуватимуться близько 120 тис. людей. У нинішній ситуації, коли не вщухають обстріли, ця станція потрібна як персоналу, так і громадянам, щоб забезпечити безперервність надання медичних послуг населенню Сумщини», — підкреслив голова обласної ради.

С. Бутенко додав, що зараз у центру ЕМД з’явилися нові функції: участь бригад медиків в обміні військовополоненими, супровід «зелених коридорів», евакуація поранених у госпіталі інших областей тощо.

Представники ВООЗ в Україні подякували сумським медикам за роботу в надзвичайно складних умовах. «У 2024 р. та надалі ВООЗ продовжуватиме підтримувати громади Сумщини, забезпечуючи безперебійний доступ до первинної та спеціалізованої медичної допомоги, відновлення закладів охорони здоров’я та зміцнення медичних можливостей у невідкладній хірургії, травматології та реабілітації», — запевнив представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт (Jarno Habicht).

Також було обговорено модель співпраці щодо подальшої розбудови центрів ЕМД у прикордонні шляхом встановлення подібних модульних конструкцій, питання підтримки у сфері ментального здоров’я, де ВООЗ є одним із головних партнерів, навчання наших лікарів, можливості забезпечення галузі медицини кадрами коштом волонтерів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами sorada.gov.ua