Гострий лімфобластний лейкоз у дітей: розроблено медичний стандарт

2 квітня 2024 о 09:46
377

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України повідомляє про оприлюднення проєкту наказу «Про затвердження Стандарту медичної допомоги «Гострий лімфобластний лейкоз у дітей (лікування в першому гострому періоді)».

ПРО ДОКУМЕНТ

Цей стандарт визначає порядок надання допомоги пацієнтам із гострим лімфобластним лейкозом (ГЛЛ) віком на момент діагностики від 1 до 18 років із відсутністю реаранжування генів BCR/ABL (Ph-негативний ГЛЛ) та відсутністю Ph-подібних молекулярно-генетичних перебудов. Медична допомога пацієнтам з ГЛЛ має надаватися в закладах охорони здоров’я, що надають спеціалізовану медичну допомогу пацієнтам з онкогематологічними захворюваннями.

Медична допомога пацієнтам з ГЛЛ потребує міждисциплінарної співпраці та інтегрованого ведення хворих мультидисциплінарною командою фахівців, які мають відповідну кваліфікацію і досвід лікування злоякісних новоутворень гемопоетичної системи у дітей. Лікарі загальної практики — сімейні лікарі, лікарі-педіатри, лікарі інших спеціальностей повинні бути обізнані щодо основних факторів ризику та початкових клінічних проявів злоякісних захворювань крові з метою їх раннього виявлення та своєчасного направлення дитини із підозрою на ГЛЛ до закладів охорони здоров’я, що надають спеціалізовану медичну допомогу.

Встановлення діагнозу ГЛЛ та подальший контроль під час лікування мають здійснюватися централізовано на базі визначеної референс-лабораторії з діагностики онкогематологічних захворювань у дітей, яка має відповідне матеріально-технічне та кадрове забезпечення. Обсяги, характер, тривалість та всі аспекти терапії, ризики, пов’язані з тим чи іншим методом або етапом лікування, повинні обговорюватися із пацієнтом та/або батьками/піклувальниками/опікунами пацієнта, або законними представниками у такий спосіб, який буде зрозумілим та враховуватиме індивідуальний культурний та освітній рівень.

Проєкт наказу МОЗ

СТАНДАРТ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ «ГОСТРИЙ ЛІМФОБЛАСТНИЙ ЛЕЙКОЗ У ДІТЕЙ (ЛІКУВАННЯ В ПЕРШОМУ ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ)»

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 15 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді за адресою: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, e-mail: [email protected], [email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua