COVID-19: ВООЗ закликає повернутися до носіння масок

8 січня 2024 о 13:55
615

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликає повернутися до носіння масок та дотримуватися дистанції на тлі зростання захворюваності на коронавірус та грип у світі. Про це написав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

«Кількість захворювань дихальних шляхів, спричинених COVID-19, грипом та іншими патогенами, зростає у багатьох країнах протягом кількох тижнів, й очікується, що це триватиме і після свят», — стверджує він.

Тож людям радять використовувати маски, не забувати про провітрювання та дотримуватися дистанції, щоб зменшити вплив, а також переконатися, що ви та ваші рідні зробили щеплення проти COVID-19 та грипу.

Крім того, Тедрос Адханом Гебреєсус закликав уряди країн забезпечити доступ населення до надійних тестів, методів лікування та щеплення, особливо для тих, хто перебуває у групі ризику.

«Здійснюйте й надалі епіднагляд, проводьте секвенування й звітуйте, щоб відстежувати еволюцію вірусу COVID-19, а також надавайте чіткі повідомлення про ризики і заходи задля зниження ризику для вашого населення», — додав генеральний директор ВООЗ.

Нагадаємо, 5 травня 2023 р. Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила, що пандемія COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоровʼя. Найбільш ефективним методом запобігання наслідкам захворювання є доступна та безоплатна вакцинація. Отримати щеплення можна, звернувшись до сімейного лікаря або пунктів щеплень.

Центр громадського здоров’я нагадує, що МОЗ України наказом від 27.09.2023 р. № 1700 затверджено оновлені рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19 на 2023–2024 рр.

Оновлені рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19 на 2023–2024 рр.

Рекомендований курс з первинної вакцинації проти коронавірусної інфекції та першого бустеру складається з 3 щеплень. Перший бустер вводять через 5 міс після первинної вакцинації. Особам, які в групі ризику тяжкого перебігу захворювання, рекомендовано щепитися додатковим бустером через пів року після попереднього. Необхідність у додатковій бустерній дозі визначає лікар залежно від стану пацієнта та епідемситуації в країні.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua