Установи НАМН України не готові до роботи в рамках Програми медичних гарантій

12 жовтня 2023 о 13:15
1123

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет), яке відбулося 10 жовтня 2023 р., народні депутати заслухали керівництво Національної академії медичних наук (НАМН) України, Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я України (НСЗУ) щодо підготовки входження установ академії до єдиного медичного простору та їх контрактування НСЗУ за Програмою медичних гарантій.

Нагадаємо, це питання вже обговорювалося раніше.

Доповідь Володимира Коваленка

Віцепрезидент НАМН України Володимир Коваленко повідомив, що за цей місяць керівництво академії спільно з НСЗУ провели детальний аналіз наявності медичних інформаційних систем (МІС), компʼютерів, робочих місць, електронних ключів у всіх установах.

«Результати свідчать про велике розмаїття в тих даних і у фінансових потребах, які стосуються забезпечення інформаційної системи компʼютерами та робочими місцями. Як показали підрахунки, потрібно близько 56 млн грн, щоб завершити цю роботу і всі робочі місця були укомплектовані компʼютерами, серверами та належною підготовкою наших фахівців», — поінформував він.

Він зазначив, що пілотні заклади та інститути інфекційних захворювань (9 установ) подали пропозиції щодо переднього контрактування з НСЗУ.

Коментар Наталії Гусак

Голова НСЗУ Наталія Гусак повідомила, що моніторинг відповідності вимог показав проблематичність стосовно організації входження цих закладів до Програми медичних гарантій.

«Ми побачили, що в 9 закладах маємо повну невідповідність вимогам НСЗУ щодо організації надання медичної допомоги. Необхідно попрацювати щодо вимог, кадрів та медичного обладнання», — зазначила вона.

Коментар Віктора Ляшка

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що МОЗ визначить дедлайни для установ НАМН України та інших закладів щодо входження їх до єдиного медичного простору. Він повідомив, що наразі формується Державний бюджет, і в ньому передбачається фінансування на НАМН України.

«Частина цих коштів йде не на пілотний проєкт, а на матеріально-технічну базу. У мене прохання записати рішення, щоб за результатами цього аудиту кошти з бюджету 2024 р. були в пріоритеті витрачені на ті речі, які дозволять у січні 2025 р. всім закладам академії ввійти в Програму медичних гарантій», — заявив він.

Рішення Комітету

За результатами розгляду питання Комітет ухвалив рішення рекомендувати установам Національної академії медичних наук:

  • розпочати роботу щодо забезпечення відповідності приміщень умовам безбар’єрності;
  • терміново розпочати оформлення та отримання ліцензії на провадження господарської діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та ліцензії на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання;
  • разом з НСЗУ організувати та провести навчання колективів установ НАМН України щодо внесення даних в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ);
  • кошти державного бюджету 2024 р., передбачені на фінансування установ НАМН України, пріоритетно витратити на зміцнення матеріально-технічної бази інститутів академії для входження їх до єдиного медичного простору;
  • забезпечити відповідність вимогам до пакетів НСЗУ щодо кількості персоналу та обладнання.

Рішення підтримали 11 народних депутатів (Вікторія Вагнєр, Дмитро Гурін, Оксана Дмитрієва, Валерій Дубіль, Ярослав Дубневич, Артем Дубнов, Валерій Зуб, Сергій Кузьміних, Максим Перебийніс, Михайло Радуцький, Ольга Стефанишина).

Також на цьому засіданні Комітету було розглянуто законопроєкти про медичний канабіс та договори керованого доступу.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/committeehealth