В Україну доставлено 240 тис. доз оральної поліомієлітної вакцини

9 серпня 2023 о 10:12
840

Для захисту від вірусу поліомієліту в Україні використовують два типи вакцин: інактивовану (ІПВ), що вводиться у формі ін’єкцій, та оральну (ОПВ), яку дають у формі крапель у рот. Краплі формують імунітет у кишечнику дитини, тим самим зупиняють поширення інфекції.

240 тис. доз оральної поліомієлітної вакцини на підтримку Національної програми імунізації в Україну доставив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) як гуманітарну допомогу.

«Вкрай важливо забезпечити безперебійний доступ до життєво важливих вакцин для дітей і дорослих в Україні та підтримувати високий рівень охоплення плановою імунізацією. Кожна дитина має право на належні медичні послуги. В умовах, коли тривають війна та вимушене переміщення, прогалини в охопленні імунізацією становлять загрозу для здоров’я дітей. Ми повинні пересвідчитися, що діти, які пропустили планові щеплення, мають змогу їх надолужити», — зазначив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Кожна дитина до досягнення віку 14 років має отримати 6 доз вакцини проти поліомієліту. Так можна сформувати імунітет до захворювання. Щеплення проводяться у віці 2, 4, 6 та 18 міс, 6 і 14 років і забезпечують захист на все життя.

«Повний курс вакцинації дає змогу сформувати імунітет на все життя. На сьогодні охоплення профілактичними щепленнями дітей, зокрема проти трьох небезпечних захворювань — кір, правець та поліомієліт — не досягають рекомендованих показників від річного плану. Вакцина на рівні областей є в достатній кількості. Тому звертаю увагу батьків і сімейних лікарів: поінформуйте тих, хто пропустив рекомендовані щеплення, запросіть на вакцинацію, адже важливо забезпечити її для всіх дітей, які пропустили чи потребують щеплення», — зазначив заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Зберігання та доставка отриманої вакцини в регіони відбувається за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine — USAID Україна «Безпечні та доступні ліки для українців».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua