Спрощено правила використання джерел іонізуючого випромінювання для медзакладів

21 грудня 2022 о 08:59
771

У зв’язку зі збройною агресією російської федерації, що спричиняє значні руйнування (у тому числі об’єктів медичної інфраструктури) та поранення цивільних і військових, заклади охорони здоров’я потребують додаткового медичного обладнання.

Для здійснення високоточної діагностики, від результатів якої часто залежать не лише лікування, а й життя пацієнтів, заклади охорони здоров’я — як за державні кошти, так і за кошти благодійної допомоги — здійснюють закупівлю обладнання, що використовує джерела іонізуючого випромінювання (далі — ДІВ).

Використання таких ДІВ згідно з українським законодавством підлягало обов’язковому ліцензуванню. Оскільки етап отримання ліцензій займає до 2,5 міс, введення в експлуатацію медичного обладнання затримувалося на відповідний термін, що унеможливлювало його використання, а значить — надання українцям медичної допомоги.

Запроваджено декларативний принцип

Для вирішення ситуації та забезпечення надання необхідної медичної допомоги військовим і цивільним під час повномасштабної війни Уряд вніс зміни в додаток 2 до постанови КМУ від 18.03.2022 р. № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану».

Відтепер запроваджено декларативний принцип отримання права на використання ДІВ для потреб лікарень наступних видів:

  • отримання (придбання);
  • передача (збут);
  • зберігання рентгенодіагностичних генеруючих ДІВ,

що здійснюються закладами охорони здоров’я комунальної власності, а також закладами охорони здоров’я та суб’єктами господарювання, які є замовниками закупівель, що належать до сфери управління МОЗ.

Коментар Віктора Ляшка

«Через наслідки повномасштабного вторгнення росії на територію України, які відображаються в певних видах травм та появі інших специфічних захворювань, пріоритетне місце в діагностиці хвороб посідає радіологічна діагностика. З початку війни в українські лікарні вже доставлено 313 рентгендіагностичних установок різного виду, на підході ще 223 установки. Прийняте рішення Уряду дозволить швидко змонтувати це обладнання та оперативно розпочати його використовувати для вчасного виявлення та ефективного лікування різних хвороб», — підкреслив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua