В Україні пройшли навчання з госпітальної оцінки медичних технологій

13 грудня 2022 о 09:08
669

Протягом 4 міс на базі Житомирської обласної клінічної лікарні тривали перші в Україні навчання з госпітальної оцінки медичних технологій (ОМТ). Усі учасники тренінгу, серед яких — адміністрація лікарні, лікарі та економісти, — прослухали ряд лекцій, виконали практичні завдання, захистили свої проєкти щодо оцінки обраної ними медичної технології та отримали сертифікати.

Подробиці

Розробляла і втілювала ідею навчань з госпітальної ОМТ мультидисциплінарна команда. До її складу увійшли представники Державного експертного центру МОЗ України (Центр) та Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. Радник директора Центру, доктор фармацевтичних наук, професор Костянтин Косяченко був одним з ініціаторів, співавтором та викладачем курсу. Також в одному з практичних занять взяла участь Рабія Кахведжи, старший медичний радник з питань фармацевтичної політики та управління, SAFEMed Україна.

«Як орган, на якого покладено проведення державної ОМТ, Центр методично і послідовно розбудовує систему ОМТ на всіх рівнях. На сьогодні вже багато зроблено в царині ОМТ — лікарські засоби за бюджетні кошти закуповуються на основі висновків та рекомендацій з ОМТ. Незабаром така процедура чекає і на медичні вироби — розробка відповідної настанови вже розпочата. І зараз, в умовах війни і обмежених бюджетів, Центр звертає особливу увагу на такий напрямок, як розвиток госпітальної ОМТ.

У цьому контексті проведення першого тренінгу практичного спрямування «Госпітальна оцінка медичних технологій — практичний інструмент для прийняття науково обґрунтованих рішень на рівні закладів охорони здоров’я» є дуже важливим кроком. Знання, отримані фахівцями Житомирської обласної лікарні під час наших навчань, допоможуть їм прийняти правильні рішення щодо фінансування тих чи інших медичних технологій з точки зору клінічної й економічної ефективності на рівні лікарняного закладу. Це дасть змогу використати обмежені кошти для того, щоб лікування пацієнтів було найбільш ефективним і, відповідно, підвищити якість надання медичної допомоги», — прокоментував Костянтин Косяченко.

«Ми прагнемо, щоб пацієнти отримували найкраще лікування за найвигіднішою для них ціною, тому вже запланували наступний тренінг з ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені академіка М.Д. Стражеска», — анонсував К. Косяченко.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами www.dec.gov.ua