ВООЗ допомагатиме Україні у сфері довготривалої допомоги та реабілітації

28 жовтня 2022 о 12:54
651

Перший заступник міністра охорони здоровʼя України Олександр Комаріда зустрівся 27 жовтня 2022 р. у Києві з представниками Місії Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні з технічної підтримки у сфері довготривалої допомоги та реабілітації.

Делегація ВООЗ засвідчила свою готовність і надалі допомагати Україні на шляху реалізації програми надання довготривалої допомоги пацієнтам та проведення реабілітації, зокрема на рівні консультування та технічної підтримки.

На даний час Міністерство охорони здоров’я України спільно з Міністерством соціальної політики працюють над налагодженням більш тісної співпраці із соціальними службами на рівні закладів охорони здоров’я для довготривалої підтримки пацієнтів.

Коментар Олександра Комаріди

«Через війну ми маємо велику кількість людей з бойовими травмами, з втраченими кінцівками. Дуже важливо, щоб після стабілізації стану та надання медичної допомоги такі пацієнти не залишалися сам на сам зі своїми потребами в реабілітації. І тут медицина і соціальна сфера мають працювати разом, злагоджено й ефективно. Щоб пацієнт, який, наприклад, потребує протезування, міг швидше оформити необхідні довідки для отримання протезів та допоміжних засобів реабілітації. Ми маємо допомогти, щоб йому не потрібно було самостійно ходити по різних установах для збирання необхідних документів», — пояснив Олександр Комаріда.

При цьому Місія ВООЗ допомагає вибудувати систему, надаючи консультації та підтримку в технічних питаннях.

Під час згаданої зустрічі йшлося, зокрема, про:

  • компоненти системи довготривалої допомоги, які можуть бути підпорядкованими сфері охорони здоров’я та іншим сферам (соціальна політика, інклюзивна освіта тощо), та взаємозв’язок із системою надання паліативної допомоги;
  • роль довготривалої допомоги в досягненні Глобальних цілей сталого розвитку;
  • наявні нормативні документи ВООЗ щодо підтримки розвитку довготривалої допомоги в Україні;
  • кадрові ресурси та професійні компетентності, які є необхідними для розвитку системи довготривалої допомоги у сфері охорони здоров’я;
  • систему медсестринської допомоги або її прототипів, наявних всередині України, та стратегічних перспектив включення компонентів системи довготривалої допомоги до Програми медичних гарантій;
  • стратегію професійного розвитку медичних сестер у контексті системи довготривалої допомоги.

«Ми вдячні ВООЗ за вагому підтримку та наполегливу роботу, зокрема й у налагодженні системи довготривалої допомоги та реабілітації. Завдяки експертним оцінкам та досвіду наших партнерів ми швидше й ефективніше зможемо просунутися в цьому питанні», — додав перший заступник міністра.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua