МОЗ почало розробляти електронну систему реєстрації провайдерів та заходів БПР

19 жовтня 2022 о 14:44
690

Міністерство охорони здоров’я ініціювало створення електронної системи реєстрації провайдерів та заходів безперервного професійного розвитку (БПР) працівників сфери охорони здоров’я.

Така система допоможе спростити для медичних, фармацевтичних та інших працівників сфери охорони здоров’я пошук найкращих та перевірених навчальних програм. Крім того, надасть можливість ефективніше систематизувати та моніторувати якість навчальних заходів БПР, що пропонуються провайдерами освітніх послуг.

За сприяння проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка реформи охорони здоров’я» опрацьовано технічні вимоги для розробки системи реєстрації провайдерів та заходів БПР. Команда проєкту спільно з технічними спеціалістами розпочала роботу над створенням системи відповідно до визначених вимог. У найближчі кілька місяців спільно з МОЗ спеціалісти проєкту розроблять електронну систему реєстрації провайдерів та заходів БПР.

Для чого це необхідно

Наявність доступної та простої в експлуатації електронної системи реєстрації провайдерів та заходів БПР:

  • дасть можливість працівникам сфери охорони здоров’я бути впевненими в якості заходів БПР, які вони відвідуватимуть, та обирати найнеобхідніші з точки зору їх професійного розвитку події;
  • гарантує рівний доступ усіх організаторів якісних програм БПР до можливості бути залученими до навчання працівників сфери охорони здоров’я;
  • мінімізує корупційні ризики в питанні підвищення кваліфікації працівників сфери охорони здоров’я;
  • спростить збір інформації про заходи БПР та формування переліку таких заходів;
  • дозволить ефективно організовувати здійснення моніторингу якості заходів БПР.

Лікарі, медичні сестри та фармацевти щонайменше раз на 5 років повинні підтверджувати свою кваліфікаційну категорію. Для цього їм важливо постійно вчитися та розвиватися. Доступ до інформації щодо наявних провайдерів БПР на всій території України та заходів, які вони пропонують, допоможуть медичним, фармацевтичним та іншим працівникам сфери охорони здоров’я планувати своє навчання заздалегідь та обирати дійсно актуальні курси для власного професійного розвитку.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua