Перше засідання експертних груп ПМГ–2023: амбулаторний діаліз

29 серпня 2022 о 10:35
733

Під час першого засідання групи експертів щодо пакетів Програми медичних гарантій (ПМГ) на 2023 р. було розглянуто пропозиції щодо пакетів «Лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах» та «Лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах».

«Лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах»

Члени робочої групи активно обговорили пропозиції, надані експертами.

Прийняли рішення доповнити перелік необхідних лабораторних досліджень визначенням аланінамінотрансферази (АлАТ), аспартатамінотрансферази (АсАТ) та «сухої ваги» пацієнта.

Пропозиції, що викликали активну дискусію в експертній спільноті, стосувалися забезпечення своєчасної діагностики та надання медикаментозного лікування анемії, фосфорно-кальцієвого обміну та остеопорозу, а також проведення низки додаткових інструментальних досліджень, а саме — рентгенографії органів грудної клітки, ехоКГ серця та антитіл до внутрішнього фактора (АВФ) (раз на рік).

На додаткове обговорення у другому раунді засідань за даним пакетом вирішили залишити пропозиції щодо:

  • підстав надання послуги;
  • вимог до організації надання послуги, зокрема введення індикаторів якості діалізної терапії;
  • перегляду та доповнення Національного переліку основних лікарських засобів.

«Лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах»

Під час розгляду цього пакета медичних послуг фахівці обговорили питання щодо призначення лікування методом перитонеального діалізу — АПД з додатковими обмінами протягом дня (комбінація АПД та ПАПД) із зазначенням їх параметрів.

Водночас експерти відхилили пропозиції додати низку уточнень. Зокрема, щодо кратності проведення лабораторних обстежень й інструментальної діагностики, а також надання допомоги за можливості доїзду безпосередньо до пацієнта.

За результатами засідання ухвалили опрацювати проміжний проєкт специфікацій та умов закупівлі за даним напрямом та надати експертні висновки.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua